2014 yılında profesyonel koçluk ve kişisel gelişim programları vermek üzere, Ankara’da kurulduk. Olağanüstü performans ve mükemmelliğe olan inancımız ile yüzlerce birey, yönetici ve liderin değişim süreçlerine ortaklık ederek 2015 yılında profesyonel koçluk sertifika eğitimleri vermeye başladık. Koçluk eğitimlerimiz 2016 yılında dünyanın önde gelen koçluk otoritesi The Association For Coaching® (AC) tarafından ACCT unvanı ile akredite edildi. Ardından 2018 yılında Türkiye de bir ilki gerçekleştirerek, programlarında The Association For Coaching® (AC) tarafından “Recognised Leader As Coach” sertifikası verme hakkını kazandık. Yine aynı yıl dünyanın önde gelen koçluk otoritesi ICF tarafından ACSTH onaylı koçluk eğitimleri vermeye başladık. 2020 yılına geldiğimizde 156 saatlik “Transformational Coaching Certificate Program” eğitimimiz ICF onaylı ACTP statüsünde akredite edildi. 2021 yılında Duygusal Zeka MasterClass Eğitimlerimizi The Association For Coaching® (AC) tarafından RLaC statüsünde onaylatmanın gururunu yaşıyoruz.

Bugün geldiğimiz noktada bireyler; yaşamlarını daha anlamlı kılmak, gerçek potansiyellerine ulaşarak yaşamda fark yaratmak, etkili bir iletişim kurmak, içsel yolculuklarına çıkmak ve değişim yaratan etkili bir koç olmak için 212 Derece Koçluk Akademisi’ni tercih ediyorlar.

Aynı zamanda 212 Derece Koçluk Akademisi olarak, kurumsal vizyonu destekleyecek ve yüksek performans kültürü oluşturacak profesyonel koçluk ve eğitim programları hazırlamaktayız. İnsanın en nihai ekonomik kaynak olduğunu bilerek ve pozitif değişimi esas alarak, yönetici&lider gelişim programları ve ekip yapılandırma çalışmaları yürütmekteyiz. Amacımız koçluk temelinde üretken, verimli ve farkında eko sistemlerin inşa edilmesine yardımcı olmak. Bu anlamda “Liderlik gerçeği vizyona dönüştürme kapasitesidir” sözünü önemsiyoruz. Kurumsal Alanda RLAC (Koç Gibi Lider) Eko Sistemi olarak adlandırdığımız Uluslararası Akredite ( Association For Coaching – İngiltere) bir program sunuyoruz.

  • Her birey eşsiz bir potansiyele sahip olduğuna inanmak ve sahip oldukları ile ulaşmak istediği arasında köprü oluşturan eşsizliği takdir etmek.
  • Bütünlüğü ve bütünün parçaları arasındaki ilişkiyi, ön yargısız bakarak derin bir içgörü ile kavramak.
  • Bireylerin kendini gerçekleştirme ve mükemmele ulaşma isteğini ortaya çıkarmak ve onları desteklemek.
  • Her bireyin kendisinde ve çevresinde gelişenler neticesinde anlam aradığını fark etmek ve aynı zamanda anlam yarattığını görmek.

211 Fahrenheit derecede hala çok sıcak olan su buharı 212 Fahrenheit dereceye ulaştığında bir lokomotifi çalıştıracak güce sahip olur. 212 Derece; ekstra bir derecelik performansı ve onun yaratacağı etkiyi temsil etmektedir.

212 Derece Koçluk ve Eğitim Hizmetleri ; ICF(International Coach Federation) ve The Association Coaching® (AC) kurumsal üyesidir.

Association for Coaching tarafından sertifika eğitimimiz hakkında verilen geri bildirimler şunlardır:

Hizmetlerimiz

Sizlere verdiğimiz hizmetler hakkında özet niteliğindeki metinleri bu kısımda derledik.

Profesyonel Koçluk Eğitimleri

Akademi koçluk eğitimimiz ICF tarafından ACTP statüsünde onaylanmış tam bir koç yetiştirme programıdır. 156 saat olan program 3 aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama 60 saatlik Temel Koçluk Eğitimi programı kapsamaktadır. İkinci aşama Uzmanlaşma Eğitimlerini ve 3. aşama mentor koçluk ve unvan başvuru hizmetini içinde barındıran “Koçlukta Ustalaşma ve Practicum” bölümüdür.

Yöneticiler İçin Koçluk Eğitimleri

Yöneticilerin koçluk ve liderlik becerilerini geliştirmek için AC (Assosiation For Coaching) onaylı RLaC “Koç Gibi Lider” Eğitimlerini sunmaktayız. Eğitimimiz temel koçluk becerileri ve takım koçluğu becerileri olmak üzere 2 aşamadan oluşmaktadır.

Duygusal Zeka Eğitimi

İşbaşında Duygusal Zeka kitabının yazarı Daniel Golmen, başarma yeterliliği açısından düşük düzeyde olan insanların, kendileri için hedefler ve standart belirlemeleri gerektiğinde ya bezgin ya da gerçekçi olmaya tavır sergilediklerini belirtiyor Bu anlamda Duyguları Tanıma ve Yönetme, İlişkileri Yönetme ve Liderlik olmak üzere 3 alanda Duygusal Zeka eğitimleri vermekteyiz.

Yönetici Koçluğu (1-1 Koçluk Çalışmaları)

Koçluk; bireylerin ve ekiplerin kullanılmayan potansiyelini ortaya çıkartarak, performansın ve verimliliğin artmasını sağlar. Koçlukla birlikte beceri ve kaynakların daha iyi kullanılması hedeflenir, görevlerin daha etkin icra edilmesini ve çözüm odaklı bakılmasını sağlar.

Takım Koçluğu

Takım koçluğunun amacı: Takımı kendi davranışları veya performansı hakkında gerçekleştirmeleri konusunda yönlendirmek, kendi kendilerini gelişmelerini sağlamak ve bu değişiklikleri zamanla sürdürülebilir kılmaktır. Takım koçluğu hem bireysel performansa hem de takım işbirliği ve performansına dikkat ederek, ortak bir hedefe ulaşmak için bir takıma yapılan koçluktur.

Değerlendirme ve Sonuçları Ölçme

Süreci tasarlamak ve sonuçları ölçmek için değerlendirme araçları kullanıyoruz. Liderlik yetkinlikleri, İş Yeterlilik ve Görev Uyumluluk için DİSC değerlendirme aracını kullanıyoruz. Aynı zamanda birey ve takım performanslarını ölçmek gelişim alanlarını tespit etmek için 360 Derece değerlendirme yapıyoruz.

Ekibimiz

Hande Tulunay

PCC, Transformational Master Coach, Leader as Coach

Filiz Uçman

PCC, Transformational Master Coach, Leader as Coach

Aysel Eker

ACC, Transformational Master Coach, Leader as Coach,MBA

Medine Çiftci

Banka Şube Müdürü

19 yıllık bankacıyım ve 6 yıldır bankamda yöneticilik yapmaktayım, işim dolayısıyla pek çok eğitimler aldım ancak bir şeyler eksikti ve istediğim gibi değildi. Tam bu sırada yolum Can hocamla çakıştı. Evet istediğim tam da buydu, eğitimler alışılmış eğitimlerin dışındaydı, ayrıca samimiyetleri beni cezbetti. Bundan sonra da eğitimlerim devam edecek ve bu eğitimler 212 akademi çatısında olacak. Sizi seviyorum en çok da samimi oluşunuzu ve sahtelikten uzak oluşunuzu.
Yeşim ARSLAN

Emekli Bankacı

Tek kelime “ Harika Farkındalık”, Banka’dan ayrıldığımda “ Yeni bir hayat, yeni bir başlangıç “ dedim ve ilk adımımı 212 Derece Akademi ile attım. Hayatımda ve içimde çok büyük olumlu değişikliklere yol arkadaşı olan, Akademi kadrosuna, grup arkadaşlarıma ve beni 212 Derece Akademi ile tanıştıran Filiz Uçman Müdürüme çok teşekkür ederim. Farklı ve olumlu çerçeveden hayata bakmak ve kendinizi tanımak istiyorsanız 212 Derece Akademi ve Kadrosu ile tanışmanızı isterim. İkinci Ailem
Şeyda ERKAN

Rehber Öğretmen

212 Derece Koçluk Akademisi koçluk eğitiminde başta Can Deniz Hocam ve diğer hocalarımın donanımları, bilgi aktarımı harikaydı. Uygulamaları, demo çalışmaları, eğitimden önce ve sonra iletişimleri en önemlisi bunu profesyonel bir şekilde yapmaları ve bunu hissettirmeleri eğitim sürecini unutulmaz ve yararlı kılıyor. İyi ki katılmışım ve koçluk eğitimini buradan aldığım için çok şanslıyım.

Kurumsal Referanslarımız

BİZE ULAŞIN

Koçluk hakkındaki aklınıza takılanlar, sormak istedikleriniz ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.