ICF Onaylı Koçluk Eğitimi

 

Profesyonel Koçluk  Eğitimi

ICF Onaylı Koçluk Eğitimi Level 2″ programımızın ilk aşaması Profesyonel Koçluk  Sertifika Eğitimi ile başlar. 60 saat temel koçluk eğitimi 4 Modulden oluşmaktadır.

1.Modul Temel Koçluk Becerileri

1.Modulde  Kendini Tanı! sözünü sahipleniyoruz. “İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır” felsefesi ile potansiyelinizin keşfi için yola çıkıyoruz.

PROGRAMIN AMACI

Bu modül kişinin kendi iç dünyasına yolculuk yapmasını amaçlar. Kişi, bu dünyada güçlü yönleriyle, değerleriyle, gerçekte kim olduğuyla, ne istediğiyle nasıl bir hayat amaçladığıyla ilgili farkındalık edinir. Aktif dinleme, güçlü sorular sorma, takdir etmeyi öğrenerek ve uygulayarak temel koçluk yetkinliklerine sahip olur. Değerler ve güçlü yanlar araçlarını tanır ve devam eden modüllerde uygulamak üzere hazırlıklı olur.

 • Güçlü ve derin kişisel farkındalık oluşturma.
 • Kişinin güçlü yanlarıyla, değerlerine olan farkındalıkla birlikte özgüvenin artması.
 • Önyargısızlığı anlama
 • Kendini tam ifade etme becerileri kazanma.
 • İletişim yetkinliklerini ileri taşıma

 Süre: 15 Saat

2.Modul Koçlukta Bir Adım İleri
2.Modülde bizleri gerçekte tutan şeyin, bizi bir şeyin tuttuğu fikri olduğu üzerinde duruyoruz. Yani kendi kendimizi nasıl sabote ettiğimizin farkına varıyoruz.

PROGRAMIN AMACI

2.Modülde koçluğun babası olarak tanınan T. Gallwey in ‘’ İnner Game ‘’ teorisi üzerinden, potansiyelimizin performansa dönüşmesinin önündeki engeller hakkında ve yaşam amacı konusunda iç görü sağlanır. Katılımcılarımız aynı zamanda hedef belirleme ve eylem planlama stratejilerini öğrenirler. Koçluk prosesi hakkında tam bir bilgiye sahip olarak, gözlemli koçluk yapma şansı bulurlar. Geribildirimde bulunma, yansıtma ve netleştirme becerilerini geliştirmeye yönelik uygulamalar ile direk iletişim yetkinlikleri kazandırılır. Katılımcılarımız, program liderleri tarafından sunulan demonstrasyonlar aracılığı ile öğrenmelerini ileri taşırlar.

 • Kişisel bariyerlerin ve potansiyelinin farkına varma
 • Konfor alanı tanıma
 • Etkili iletişim kurma
 • İsteklerimizi hedeflere dönüştürmek, eylem stratejileri belirleyebilmek
 • Seçenek oluşturma ve beyin fırtınası yöntemlerini öğrenmek

Süre:15 Saat

icf onaylı koçluk eğitimi

icf onaylı koçluk eğitimi

3.Modul Dönüşümsel Koçluk & Koçluğun Bilimi
3.Modul Ön yargıları yıkmak bir atomu parçalamaktan daha zordur sözünden ilham alarak Öğrenen Zihniyete nasıl geçebileceğimiz üzerinde duruyoruz.

PROGRAMIN AMACI

Bu modül de  yetişkin iletişimine ve Davranışsal Psikoloji temelinde ilişkiler bağlamına farkındalık sağlamak ve yargılayan zihinsel çerçeveden öğrenen zihinsel çerçeveye geçmek üzere çalışılır. Davranışlarımızın altında yatan sisteme dair farkındalık kazanan katılımcılarımız bu eksende yeni koçluk araçları ile tanışırlar ve gözlemli koçluk yapma şansı bulurlar. Aynı zamanda koçlukta öğrenmeyi kolaylaştırma tekniklerini öğrenirler ve uygularlar. Katılımcılarımız, program liderleri tarafından sunulan demonstrasyonlar aracılığı ile öğrenmelerini ileri taşırlar.

 • Yetişkin iletişiminde kalma
 • İlişkileri anlama ve geliştirme
 • Gelecek için güçlü bir vizyon oluşturma
 • Duygu ve düşünceleri net aktarma
 • Sorumluluk alma ve verme
 • Öğrenmeyi öğrenme

Süre: 15 Saat

4.Modul Koçluğun Sanatı
4.Modul “Yapmak başka, bulmak başka ve olmak başka” felsefesi  ile koçluğun  sanatı üzerine çalışıyoruz.

PROGRAMIN AMACI

Koçluk programımızın 4. Modülünde kişisel liderlik ve yaratıcı düşünce temelinde koçluğa bakışımızı ortaya koyuyoruz. Öğrenmeyi öğrenmek tanımı üzerinde birlikte çalışıyoruz.  Koçlukta metafor kullanımı üzerinde duruyoruz. Danışanlarımızın daha fazla gözlemli koçluk çalışmaları yapığı bu modül de koçluk araçlarının entegre kullanılmasını sağlıyoruz. Koçluk varlığının ortaya çıkartılması için, koçluğun sanatı ve kalbi adına bir bakış açısı geliştiriyoruz.

 • Kişisel liderlik stilimizi öğrenmek ve geliştirmek
 • Yaratıcı düşünce süreçlerini öğrenme ve uygulama
 • Değişim yönetimi için liderlik becerilerimizden destek alma

Süre: 15 Saat

6-7 Temmuz 2024 Yaz Dönemine Özel Kampanya

Sınırlı Sayıda Kontenjan İçin Bize Ulaşın

Yaz Dönemine Özel “Temel Koçluk Sertifika  Eğitimi” program ücretimiz 18.500 Tl.

4 Modul ICF Onaylı Koçluk Eğitimi  Ücreti (Program Fee)

*** 60 saat Temel Program Ücretimiz 22.850 TL

*** Bu program için erken kayıt tarihi 30 gün ve 15 gün öncesidir.

*** Erken kayıt indirimi ve ödeme planları hakkında bilgi almak için +90 535 030 212 1 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. En yakın eğitim tarihleri için bize ulaşın.

*** Kredi kartı ödemelerinde tüm bankalara  3-6-9 aylık taksitlendirme yapılmaktadır.

Program Tarihleri

Eğitim AdıTarihLokasyonSaat
Profesyonel Koçluk Sertifika Eğitimi4-5 Mayıs 2024
1.Modul
Online CanlıHafta Sonu 11.00 - 15.00
Hafta İçi Salı-Perşembe 20.00 - 22.30
İletişim
Profesyonel Koçluk Sertifika Eğitimi8-9 Haziran 2024
1.Modul
Online CanlıHafta Sonu 11.00 - 15.00
Hafta İçi Salı-Perşembe 20.00 - 22.30
İletişim
Profesyonel Koçluk Sertifika Eğitimi6-7 Temmuz 2024
1.Modul
Online Canlı Hafta Sonu 11.00 - 15.00
Hafta İçi Salı-Perşembe 20.00 - 22.30
İletişim

 

ICF Onaylı Koçluk Eğitimi

ICF Onaylı Koçluk Eğitimi

ICF onaylı koçluk eğitimi 212 Derece Koçluk Akademisi

ICF onaylı koçluk eğitimi 212 Derece Koçluk Akademisi

Koçluk Eğitimi Program Liderleri

 • Can Deniz Timur MCC, TMC
 • Hande Tulunay PCC, TMC
 • Meliha Pehlivan PCC, TMC
 • Özlem Sezer ACC, TMC
 • Rutil Aydın ACC, TMC
 • Gözde Şahin ACC, TMC

ICF Onaylı Koçluk Eğitimi Akreditasyonumuz için ICF Global sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Size daha fazla yardımcı olacak Blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.

 

ICF Onaylı Koçluk Eğitimi Nedir?
“Dönüşüm İçin Koçluk” Kitabı yazarı Can Deniz Timur ile Roportaj
Ön Yargı ve Koçluk

ICF Onaylı Koçluk Eğitimi

Koçluk Sözlüğü

ICF Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF)

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF), dünya çapında kişisel ve iş koçlarını temsil eden, kar amacı gütmeyen, profesyonel bir organizasyondur. ICF, Koçlar için önde gelen sertifikasyon kuruluşudur ve Temmuz 2020 itibariyle,ICF’nin 147 ülke ve bölgede yaklaşık 41.500 üyesi bulunmaktadır.  1995 yılında kurulan ICF, koçluk mesleğinde profesyonel standartlar için dünya çapında kampanyalar yürütür ve profesyonel koçlar (ICF Unvanı aracılığıyla) ve koç eğitim programları (ICF Eğitim Programı Akreditasyonu aracılığıyla) için bağımsız sertifikasyon sağlar.  Temmuz 2020 itibariyle, 130 ülke ve bölgede üç ICF Unvanından birine sahip 30.079 koç var: 16.898 Associate Certified Coach (ACC); 11.946 Profesyonel Sertifikalı Koç (PCC); ve 1.235 Usta Sertifikalı Koç (MCC).

Master Certified Coach (MCC)

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) aracılığıyla Koçlara sunulan üç sertifika seviyesi vardır. Master Certified Coach (MCC) sertifikası, şu anda Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından verilen koçluk mesleğinde mevcut olan en yüksek sertifikadır. Master Certified Coach, beceri ve deneyim açısından koçluk mesleğinin zirvesidir. 2020 itibariyle dünyada sadece 1235 MCC Koçu bulunmaktadır. MCC seviyesini elde etmek için koçların 10 saat nitelikli bir mentorluk almaları ve CKA sınavından geçmeleri, 2500 saat koçluk tecrübesine sahip olmaları ve 200 saat koça özel eğitim almış olmaları gerekmektedir.

Professional Certified Coach (PCC)

Professional Certified Coach ünvanı, Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından verilen en yüksek ikinci sertifikadır. 500 saat koçluk tecrübesine sahip olmaları ve en az 125 saat koça özel eğitim almış olmaları gerekmektedir. PCC seviyesini elde etmek için koçlar ayrıca 10 saat nitelikli bir mentorluk almalı ve  CKA sınavı geçmelidir.

Associate Certified Coach (ACC)

Associate Certified Coach (ACC) sertifikası, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) aracılığıyla elde edilebilen ilk sertifika düzeyidir. 100 saat koçluk tecrübesine sahip olmaları ve 60 saat koça özel eğitim almış olmaları gerekmektedir. ACC seviyesini elde etmek için koçlar 10 saat nitelikli bir mentorluk almalı ve  yazılı bir sınavı geçmelidir.

Mentorluk

Mentorluk süreci, mentiyi potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak, becerilerini geliştirmek, performanslarını iyileştirmek ve olmak istedikleri kişi olmak için kendi öğrenmelerini yönetme konusunda destekler ve teşvik eder. Mentorluk, güçlü bir kişisel gelişim ve güçlendirme aracıdır. Benzer bir alanda çalışan veya benzer deneyimleri paylaşan iki kişi (mentor ve mentee) arasındaki ortaklığı içerir.

Katılımcı Yorumları

Mezunlarımızın Yorumları Sizlere Yön Gösterecektir.

Gurur verici bir durumu sizlerle paylaşmak isteriz. Şu ana kadar 130 Sertifikalı koçumuz herkese açık google adresimizde koçluk eğitimlerimiz için puan verdi. Tüm koçlarımızın eğitimimiz ve akademimiz için puanlaması 5. Bu %100 memnuniyet anlamına geliyor. Çalışmalarımıza bu geribildirimin etkisi ile devam ediyoruz. Aynı zamanda tüm mezunlarımıza nasıl daha farklı katkı sağlayacağımızı her gün düşünüyoruz. Bu ortamın oluşmasına katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederiz.

Mükemmel
132 değerlendirmeler göre.
Asli Goktas
Asli Goktas
2023-10-10
212 Derece Koçluk Akademide temel koçluk egitimi aldım ve egitimlerime devam ediyorum. Kendini geliştirmek isteyen veya koçluk alanında kariyer yapmak isteyenlere tavsiye ediyorum. Hem aldığım eğitimin kalitesi hem de hocalarımın bilgileri, samimiyetleri sayesinde çok verimli bir eğitim geçirdim.
Anjelika Torun
Anjelika Torun
2023-10-10
Eğitim esnasında çok keyifli kişilerle karşılaştım. Hocalar pozitiv ve tecrubeli. Bu kadar güzel eğitim imkanı sunduğunuz için , 212 derece akademi ekibi , size çok teşekkür ediyorum. SÜPERSİNIZ ???????????????????? . Sizinle devam edeceğim ????????????
Esra TUNCER
Esra TUNCER
2023-09-27
212 Derece fark yaratan eğitim içerikleri ve alanında uzman eğitimcileri ile en doğru adres oldu benim için. Koçluk yolculuğumun henüz başında doğru bir ekiple yola çıktığım için kendimi şanslı hissediyorum. Başta Can Deniz Timur hocam olmak üzere bizi koçluk yolculuğunda özenle hazırlayan tüm hocalarıma ayrıca tüm süreçlerimizde bizi sabırla bilgilendiren ve yardımcı olan Merve Hanım'a teşekkür ederim.
Onur ORHAN
Onur ORHAN
2023-09-26
Yoğun araştırmalar sonucu bulmuş olduğum 212 Derece Koçluk Akademisi'nde 60 saatlik Profesyonel Koçluk eğitimini bitirdim. Yüz yüze geçmiş gibi bir eğitimdi. Her bir modülü ve ders saatini heyecanla bekledim. Sıradaki eğitimleri de sabırsızlıkla bekliyorum. İlginiz ve bizlere kattıklarınız için teşekkürler 212 Derece...
Nitshona Saporta (Student)
Nitshona Saporta (Student)
2023-09-25
Eğitim başlamadan gerçekleştirilen telefon konuşmasıyla Koçluk eğitimlerinin ne kadar güzel, verimli ve öğretici geçeceğini anlamaya başlamıştım. Bunun için bir telefon uzağımızda olan Merve Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Sonrasında eğitimleri aldıkça ben doğru yerdeyim ve iyi ki bu yolculuğa başlamışım cümlesini her gün kurdum. Bu yolculuğa başlamak için 212 Derece en doğru adres. Benim yolculuğum devam ediyor. Siz de kendi kapınızı aralamak isterseniz tüm hocalarımızda ayrı ayrı değerli anahtarlar var ve kapıları aralamamıza katkıları çok büyük. Ben de öyle oldu. Hepsine çok teşekkür ederim.
Elif Ozbilen
Elif Ozbilen
2022-08-31
Attending this program was a transformational journey for me. The instructors' passion in sharing their knowledge makes the learning experience very valuable.
R A
R A
2022-05-16
One of the best learning experience in my life. I've had the chance to learn from the best coaches. I'm so grateful I was in the 33.donem, great atmosphere, great people, great staff and of course very rich content. It was an honor and a pleasure to share with you this experience, and for everyone who is looking for a coaching academy, 212 KOCLUK AKADEMY is the right address.
Natavan Fırat
Natavan Fırat
2021-04-09
Strongly recommend! It was one of the best learning experiences I've ever had. Best academic team!
KATILIMCI

212 Derece Koçluk Akademisi 2023