Koçluk Eğitimleri Hakkında Katılımcı Yorumları

Koçluk Eğitimlerinde Üst Düzey Memnuniyet

Hoş geldiniz! Koçluk eğitimlerimizde üst düzey memnuniyeti hedefleyen bir ekibiz ve bu sayfada, sizin için neden özel olduğumuzu ve bu yolculuğa katılmadan önce neler bekleyebileceğinizi katılımcı yorumları ile açıklamak istiyoruz.

Koçluk, kişisel ve profesyonel gelişimde devrim yaratan bir yaklaşım olarak kabul edilmektedir. Bu eğitimler, insanların potansiyellerini keşfetmelerine, hedeflerine ulaşmalarına ve daha tatmin edici bir yaşam sürmelerine yardımcı olma amacını taşır. Üst düzey koçluk eğitimleri, bu amacı gerçekleştirmek için gereken bilgi, deneyim ve uzmanlıkla donatılmış koçlarımız tarafından sunulmaktadır.

Koçluk eğitimini tamamlamış olan katılımcı yorumlarını inceleyerek akademimiz hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

İnsanları hayatta oldukları yerden harekete geçiren şey anlam arayışıdır. Bunun da ilk adımı farkındalıktan geçer ve sizi bitmeyen bir maceranın gün doğumuna götürür. Uçsuz bucaksız ve henüz keşfedilmemiş bu topraklarda yapacağınız her keşif size daha büyükleri için ilham verir, her bir ilhamda ise bambaşka farkındalıklarla gelişirsiniz; aynı bir kaşifin uzak diyarlarda yaptığı gibi. Günün sonunda bu kaşifin ışığıdır yenilerine ilham veren; engin boşlukta yollarını bulmalarını sağlayan. Siz de diğer gezginlerin keşif yolculuğunda bir deniz feneri olmak istiyorsanız atacağınız ilk adım için çok doğru bir noktadasınız. 212 Derece Akademi hem kendi farkındalığınızı yükseltmenizde hem de diğerleri için bunu en doğru şekilde nasıl yapacağınız konusunda sizin için en değerli liman. Sonrasında...... orasını siz hayal edin:):):)
Orhan Taşlı

212 Derece Koçluk Akademisi'nden almış olduğum eğitim tüm hayatımı değiştirdi. Akademinin birbirinden değerli tüm hocalarına özellikle teşekkür etmek isterim. Bununla birlikte Akademinin kurucusu Can Deniz Timur hocamın kıymetli bilgilerinden faydalanabildiğim içinde kendimi ayrıca şanslı hissediyorum. Bir teşekkürümde her konuda yanımda olduğunu hissettiğim Merve hanimdir. Bu okulda Koçluk eğitimi almak bir ayrıcalık.
MÜGE AKAGÜNDÜZ

Koçluk yaşamına aktif olarak devam eden eğitimciler ; eğitim alanların konulara odaklanmasını en üst seviyede sağlıyorlar. Kalite ve disiplin ön planda. Profesyonel Koçluk Yolculuğu'na 212 Derece Koçluk Akademisi^nde başlamanın tadına varmanızı tereddütsüz tavsiye ediyorum. Yanıt
Cem Arat

Koçluk eğitimi almaya karar verdiğimde bu kadar etkileneceğimi düşünmemiştim. Benin için çok verimli, çok heyecan verici, geliştirici bir eğitimdi. Tüm hocalarıma ve katkısı olan herkesr çok teşekkür ederim.

Koçluk Mesleği' nin gelişimini her açıdan incelemiş ve bu sistemin Türkiye' de meslek haline gelmesini sağlayan bir Akademi. Eğitimin her modülünün içeriği araştırmalarla geliştirilmiş ve her modül eğitimi alanında uzman kişiler tarafından veriliyor. Koçluk Eğitimi alınacak en iyi kurum.
Çiğdem Yiğit

Gerçek bir eğitim merkezi. Tereddütsüz tercih edebileceğiniz bir kurum. 212 Ailesine dahil olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.
Onur Erbey

Koçluk eğitimi 212 Derece akademiden aldığım için çok şanslıyım. Keyifli, verimli bir eğitim oldu. Hocalarımız gerçekten çok özverili, güler yüzlü, samimiler. Bize koçluk yapmayı değil koç olmayı öğrettikleri için tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Merve hanım da harika Bi insan. Ona da her türlü desteği için teşekkür ediyorum. Hepiniz çok seviyorum. ????
Burcu Konak

İçi dolu dolu, farkındalığı yüksek bir program, her soruyu çok önemseyen, değerli olduğunuzu hissettiren fayda değeri yüksek olan, emeği geçen değerli hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Katılımcı portföyü eğlenceli, birbirini destekleyen, kendine ve arkadaşlarına her anlamda katkı sağlayan, yanınızda olduğunu hissettiren kişilerle olmak, ayrıca bütün eğitimleri daha da değerli kılıyor.
Rabia Akdeniz

212DERECE AKADEMİ ile yoğun eğitim ve uygulamalarla dolu, güven veren bir sertifika programı yaşadık. Program materyalleri çok kapsamlıydı. Eğitmenler oldukça deneyimli ve ilgiliydiler. Sistem destekli, başarılı bir Koçluk yolculuğuna çıkmak için her şey çok hazırdı…
Ayberk Yalın

‘’Bir yol varsa hakikate varan, Bir yolcu lazım kendini arayan. Bir hancı varsa yolcuları ağırlayan, Bir aşk lazım yola koyduran.’’ ''Koçluk'' yolculuğumun ilk serüvenini +1 derecenin farkına inanarak 212 Derece Coaching Academy ile tamamlamış bulunmaktayım. Bu yolculukta bana kattıkları tüm deneyimler için Can Deniz Timur Bey'e ve Hande Tulunay Hanım'a teşekkür ederim. Her sorumuza açıklayıcı ve içten cevapları ile Merve Samsunlu Hanım'a da teşekkürlerimi iletmek isterim. Koçluk eğitimi alacaksanız kesinlikle +1 derecenin farkına inanıp 212 Derece Coaching Academy ile bu yolculuğa başlamak hayatınızın dönüm noktası olacaktır. 🙂
Özge Ata

Eğitim başlamadan gerçekleştirilen telefon konuşmasıyla Koçluk eğitimlerinin ne kadar güzel, verimli ve öğretici geçeceğini anlamaya başlamıştım. Bunun için bir telefon uzağımızda olan Merve Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Sonrasında eğitimleri aldıkça ben doğru yerdeyim ve iyi ki bu yolculuğa başlamışım cümlesini her gün kurdum. Bu yolculuğa başlamak için 212 Derece en doğru adres. Benim yolculuğum devam ediyor. Siz de kendi kapınızı aralamak isterseniz tüm hocalarımızda ayrı ayrı değerli anahtarlar var ve kapıları aralamamıza katkıları çok büyük. Ben de öyle oldu. Hepsine çok teşekkür ederim.
Nitshona Saporta

Eğitimin ilk gününden itibaren kendinizi samimi ve sıcak bir aile ortamında gibi hissediyorsunuz. Tüm hocaların bu kadar ilgili olmasına da ayrıca teşekkür ediyorum. Yolumuz uzun ve yanımda sizin olduğunuzu bilmek çok güzel.
Ebru Akkan

Hayatın kime, ne zaman, ne getireceği bilinmez. Ve eğer kendinizi yenilemeye, dünyaya ve yaşama her daim farklı bir gözle bakmaya merakınız varsa, klişelerden kurtulmak, yeni deneyimlere yelken açmaya hazır hissediyorsanız kendinizi; Doğru yerdesiniz. Koçluğu bir meslek öğrenmek gibi de algılayabilirsiniz, yaşam tarzınızı, bakış açınızı değiştirmek gibi de... Soru sormaya meraklıysanız, dünyaya meraklıysanız, aslında doğru soruları sorarsam bir şeyler değişebilir diye düşünüyorsanız; Doğru yerdesiniz... Yaşamımı daha yeni ve aslında hep yeni bir tarza dönüştüreceğim yolu anlamamda bana yol gösteren, Can Deniz Timur Hocam başta olmak üzere, hocalarımıza ve organizatörümüz Merve Hanım'a çok teşekkür ederim.
Murat Bolat

Yoğun araştırmalar sonucu bulmuş olduğum 212 Derece Koçluk Akademisi'nde 60 saatlik Profesyonel Koçluk eğitimini bitirdim. Yüz yüze geçmiş gibi bir eğitimdi. Her bir modülü ve ders saatini heyecanla bekledim. Sıradaki eğitimleri de sabırsızlıkla bekliyorum. İlginiz ve bizlere kattıklarınız için teşekkürler 212 Derece...
Onur Orhan

212 Derece fark yaratan eğitim içerikleri ve alanında uzman eğitimcileri ile en doğru adres oldu benim için. Koçluk yolculuğumun henüz başında doğru bir ekiple yola çıktığım için kendimi şanslı hissediyorum. Başta Can Deniz Timur hocam olmak üzere bizi koçluk yolculuğunda özenle hazırlayan tüm hocalarıma ayrıca tüm süreçlerimizde bizi sabırla bilgilendiren ve yardımcı olan Merve Hanım'a teşekkür ederim.
Esra Tuncer

Öncelikle 212 ile yollarım kesiştiği için çok mutluyum. Eğitim boyunca değerli hocalarım Can hocam ve Hande hocamın üstün deneyimleri bana çok yardımcı oldu. Yolum devam ediyor bitmedi tabi ki bu yolculukta yine 212 Derece ile devam ediyorum. Çünkü o benim artık ailem oldu ❤Bunu herkesin bilmesini isterim, gerçekten insanların hayatına nasıl önemli iyi dokunuşlar yapan bu kurum var karşınızda, Can hoca ile Hande hoca gibi muhteşem hocalarımız ile dilerim ki sizlerin de yolu kesişsin, tüm içtenlik samimiyetimle paylaşmak istedim ☺ Veee tabi ki Merve hanım onun hakkını asla ödeyemem nasıl muhteşem bir insan sizi tüm kalbi ve duygularıyla dinleyen, anlayan, destek olan, sorularıma tüm sabrı ile cevap veren, ona da çok ama çok teşekkür ederim ☺
Adalet Gündüz

Çok uzun araştırmalarım sonucu 212 Derece ile tanıştım ve iyiki tanıştım. İlk aşamada tam bir aile gibi hissettirdiler. Herhangi bir ticari kuruluşa değil bir aileye dahil oluyorsunuz. Öncelikle kendiniz için müthiş bir farkındalık yolculuğuna çıkıyorsunuz. Önce bu kadar yüksek farkındalıklar yaşamanın şaşkınlığını hissedip karışırken sonra giderek aydınlanan yolda yönünüzü buluyorsunuz. Öyle keyifli bir yol ki.... Eğer koçluğu meslek olarak planlayanlar var ise ben bu planla yola çıktığım başka bir yerden eğitim aldıktan sonra o eğitimin bana yetmediğini düşünerek araştırma yaptım ve kayıt oldum. Şimdi burada aldığım eğitimin nasıl dolu dolu bir eğitim olduğunu, beni koçluğa özgüvenli hazırladığını, eğitim içeriğinin nasıl kaliteli ve dolu olduğunu insan işin içine girince anlıyor. Neden başka kurumdan aldığım eski eğitimimde eksik hissettiğimi buradan sonra daha iyi anladım. Burada aldığım eğitimin yanında bol bol yaptığımız demo koçluklar ile bol uygulamalar ile o kadar çok tecrübe edinmiş oluyorsunuz ki... Tabiki gideceğim daha çok yolum var çok tecrübe var ama bir mezun olarak sizi hazırlamış olarak mezun eden bir kurum. Online olmasına rağmen sanki bir sınıf ortamında fiziki olarak tüm sınıf arkadaşlarımla tanışıp kaynaşmışız gibi bir sinerji vardı. Asla soru sormaya çekinmeyeceğiniz, sıra bana gelir mi diye düşünmeyeceğimiz her ders sizi her an dahil eden eğitmenler eşliğinde ışıl ışıl bir eğitim süreci geçirdim. 212 Derece aileme ve 33. Dönem sınıfıma minnettarım ❤ Yollarımızın her daim kesiştiği ışıltılı günler dilerim.
Ece Zumbaroğlu

Eğitimin içeriği, eğitmen kalitesi, derslerin işleniş tarzı ve uygulamaya dönüklük olarak değerlendirdiğimde beklentiyi üst boyutta karşılayan bir eğitim süreci olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Uzmanlaşma ve ACC unvan alma yolculuğunda da bu kurumu tercih etmiş biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. Bir aile atmosferi kurulmuş akademide kendinizi bu ailenin bir parçası gibi hissedeceksiniz. Koçluğu hem öğrenmek hem de kendi üzerinizde deneyimlemek için doğru adres olduğunu düşünüyorum.
Levent Orçun Şahin

Çok başarılı ve samimi insanlarla dolu, hayatınızı değiştirecek bir eğitim alabileceğiniz koçluk okulu. Eğer koç olmak gibi bir niyetiniz varsa hic düşünmeden yazılın derim, eğer koç olmak gibi bir niyetiniz yoksa bu kurslara katılmak bile kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden birisi.
Esra Pelitözü

Akademimiz, her katılımcının değerli olduğunu hissettiriyor.Eğitimcilerimiz, yaşam boyu öğrenme sürecini bırakmayan bizlere samimi bilgi paylaşımlarıyla, verilere dayanan öğretileri, bilimsel araştırmalarla harmanlayarak tüm deneyimlerini gerçek ve dürüst tavırları ile anlatıyorlar. Demolarımızda da destekler. Geribildirimlerimizin yapıldığı ortamlarda yine dürüst, içten, samimi ve gerçek. Koçluk yolculuğuma sizlerle birlikte başladığım için şanslıyım ve iletişimimizin ömür boyu süreceği güveni ile, dokunabildiğim her danışana kattıklarınızla, bireysel deneyimlerimi yaşamak için heyecanlıyım. Can hocamız liderliğinde, katkısı olan tüm ekibe teşekkürler, var olun, daim olalım
Ayşegül Sel

Koçluğun ilkeleri ile tanıştırdı 212. Kendime bakış açımın değişmesi ile birlikte yeni bir yolculuğa girdim. Koçluk yapmayı öğrenmekten öte, koçluğun bir felsefe olduğunu öğretti 212 bana. İyiki girmişim bu yola. 212 derece Akademisi içinde tanıştığım insanlar ile birlikte bu yolculuk çok verimli ve keyifli geçiyor. Yol arkadaşlığınız için her birinize çok teşekkür ederim.
Efsun Del Moral

Uzman eğitmenler eşliğinde almış olduğum eğitimlerin ve uygulamaların bende bıraktığı etkileri tarif edemem. Önce kendinizde yaşayacağınız farkındalık eşliğinde, sevdiklerinize daha farklı yaklaşımlarda bulunmanız bile bu eğitimin en başlı faydalarından biri olurken, profesyonel iş imkanı kapsamında değerlendirilmesini siz düşünün artık.
Andım Öğüt

Kendim için yaptığım en iyi şeydi 212 derece academy’den koçluk eğitimleri almak. Deniz Hocam’a Hande Hocam’a emekleri için minnettarım.
Merve Çamcı

Koçluk eğitimi almak için en doğru ve güvenilir adresin 212 Derece koçluk akademisi olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Değerli hocalarımıza ve tüm ekibe teşekkürlerimi sunuyorum.
Abdulkadir Yurtsever

Geçirdiğin en şahane eğitimlerden biriydi. Uzun bir yolculuk olan Koçluk yolculuğunda sizlerle birlikte yürüyecek mükemmel yol arkadaşları... Bu yolculuğu 212 Derece Koçluk Akademisi ile adım attığım için şanslıyım. Kattığınız tüm deneyimler için sonsuz teşekkürler.
Yağmur Hande Demirez

Hayatımdaki en iyi öğrenme deneyiminden biri. En iyi koçlardan öğrenme şansım oldu. 33.dönem'de olduğum için çok minnettarım, harika bir atmosfer, harika insanlar, harika personel ve tabii ki çok zengin içerik. Bu deneyimi sizlerle paylaşmak benim için bir onurdu ve zevkti ve koçluk akademisi arayan herkes için 212 KOCLUK AKADEMY doğru adres.
Rokaya Azzouzi

İnsan odaklı olmak, bir aile olmayı sözde değil özde yaşatmak, yargısız karşılanmak iyi eğitilmiş insanların davranışlarıdır. 212 Derecede bunları eksiksiz yaşayacaksınız. İyi eğitilmiş, kendini iyi eğitmiş ama insani değerlerini asla kaybetmemiş bir eğitim kurumudur 212. Kurumla olan hikayemi daha açık yazsaydım yukarıdaki sözlerimin ne kadar gerçek olduğunu anlardınız. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.
Hakan Çil

Koçluk eğitimi için kesinlikle en doğru adres. Samimi, güvenilir, çok kıymetli bilgiler paylaşan bir akademi ailesi. Gerek muhteşem hocalarımızın paylaşımları, yaklaşımları gerekse Merve Hanım'ın iş takibi, bilgilendirmeleri 'iyi ki burdayım' dedirtiyor. Öncelikle kendi hayatınızda yolculuğa çıkıyorsunuz. Olaylara, hayata ve kendinize bakışınız başka bir boyuta taşınıyor. Artık başka bir ben var; daha farkında, daha mutlu, daha değerli, yargılayıcıyı kabul edip öğrenicide kalmaya çalışan... İyi ki bu aileyle tanışmışım!
Esra Avşar

Konusunda uzman deneyimli eğitmenler ile harika bir koçluk yolculuğuna çıkmak istiyorsanız gideceğiniz tek adres 212 Derece Koçluk Akademisi.Filiz, Hande ,Can , Aysel Hocam başta olmak üzere tüm eğitmenlerimize tüm asistanlarımıza ve tabiki Merve Hanım’a binlerce teşekkür ederim. İyi ki 212 Derece.
Pelin Baba

Eğitimin içeriği, eğitmen kalitesi, derslerin işleniş tarzı ve uygulamaya dönüklük olarak değerlendirdiğimde beklentiyi üst boyutta karşılayan bir eğitim süreci olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Uzmanlaşma ve acc unvan alma yolculuğunda da bu kurumu tercih etmiş biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. Bir aile atmosferi kurulmuş akademide kendinizi bu ailenin bir parçası gibi hissedeceksiniz. Koçluğu hem öğrenmek hem de kendi üzerinizde deneyimlemek için doğru adres olduğunu düşünüyorum.
Levent Orçun Şahin

212 Derece Koçluk Akademisi koçluk eğitiminde başta Can Deniz Hocam ve diğer hocalarımın donanımları, bilgi aktarımı harikaydı. Uygulamaları, demo çalışmaları, eğitimden önce ve sonra iletişimleri en önemlisi bunu profesyonel bir şekilde yapmaları ve bunu hissettirmeleri eğitim sürecini unutulmaz ve yararlı kılıyor. İyi ki katılmışım ve koçluk eğitimini buradan aldığım için çok şanslıyım.
Şeyda ERKAN

Tek kelime “ Harika Farkındalık”, Banka’dan ayrıldığımda “ Yeni bir hayat, yeni bir başlangıç “ dedim ve ilk adımımı 212 Derece Akademi ile attım. Hayatımda ve içimde çok büyük olumlu değişikliklere yol arkadaşı olan, Akademi kadrosuna, grup arkadaşlarıma ve beni 212 Derece Akademi ile tanıştıran Filiz Uçman Müdürüme çok teşekkür ederim. Farklı ve olumlu çerçeveden hayata bakmak ve kendinizi tanımak istiyorsanız 212 Derece Akademi ve Kadrosu ile tanışmanızı isterim. İkinci Ailem
Yeşim ARSLAN

19 yıllık bankacıyım ve 6 yıldır bankamda yöneticilik yapmaktayım, işim dolayısıyla pek çok eğitimler aldım ancak bir şeyler eksikti ve istediğim gibi değildi. Tam bu sırada yolum Can hocamla çakıştı. Evet istediğim tam da buydu, eğitimler alışılmış eğitimlerin dışındaydı, ayrıca samimiyetleri beni cezbetti. Bundan sonra da eğitimlerim devam edecek ve bu eğitimler 212 akademi çatısında olacak. Sizi seviyorum en çok da samimi oluşunuzu ve sahtelikten uzak oluşunuzu.
Medine Çiftci

‘’Eğitimdeki katılım ve anlık uygulamalar öğrenme ve gelişimimi kolaylaştırdı. Çok eğitim aldım ama hiçbir eğitim beni bu kadar etkilemedi. Resmen hayat tarzım ve bakış açım değişti. A’dan Z’ye her şey çok etkileyiciydi. Bence; belli seviyedeki her bireyin, bu eğitimi alması şart. Kesinlikle şart!‘’
Soner Doğan

‘’Tam bir yetkinlikle hazırlanmış, doyurucu, dönüştürücü bir eğitimdi. Bu eğitimde sadece bir danışana, koçluğa dair bilgiler değil, daha fazla değişip dönüşmeye yönelik, içselleştirilmiş bilgi ve hedefler edindim. Öğrenme ve gelişimime dair işe yarayan en iyi şey farkındalık çalışmalarımda ‘’eşsizliğimi’’ fark etmek kendimi ‘’değerli’’ hissettirdi. Bu ruhunuz bitmesin, takım olarak çok iyisiniz !”
Ercan Selim Kolbakır

‘’Sürekli bir beyin fırtınası ve örneklerle geçen mükemmel bir eğitimdi. Kullanılan method, sistemin uygulanması, anında yardım ve tartışarak konuların işlenmesi çok etkili oldu. ‘’
Gökhan Hisarcıklılar

Kendinizi bulduğunuz, içeri girdikten sonra çok güzel arkadaşlıklarla çıktığınız ve cebinizde bir meslekle ayrıldığınız tek yer diyebilirim. İşini büyük bir titizlikle yapan amaçlarının para kazanmak olmayıp eğitime önem veren, bir o kadar da bilgili Can Deniz hocam ve diğer hocalarımızın size sağladıkları imkanlarla size kendinizi çok özel hissettiriyorlar. Mezun olduğunuz da bile sizi takip ediyor hiç bir şekilde bırakmıyorlar. 212 Derece AcAdemy mezunu olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ve herkese tavsiye ediyorum. Selin DURU – Finans Direktörü
Selin Duru

[Kurumsal hayatı bırakıp yaşam koçluğu yapmaya karar veren biri olarak yürüyeceğim bu yolda, en iyi eğitimi alarak başlamak için 10 günlük bir araştırma sonucunda 212 Derece Koçluk ve Liderlik Akademisi’ne ulaştım. İlk temasımdan itibaren hissettiğim profesyonellikleri, benimsedikleri değer yaratma misyonu, insan odaklı yaklaşımları, etkili iletişimleri ve verilen tüm eğitimlerin tamamen özümsendiği bir kurum kültürü ile karşılaştığımda benim için doğru bir yere ulaştığımı fark ettim. Eğitim boyunca yanılmadığımı görmekten, aldığımız her anı uygulamalı eğitimin verdiği tatmin ve doyumdan, sürdürülebilir bir gelişmenin parçası olmaktan son derece mutluyum. Yaşam koçluğu öncelikle insanın kendisinin keşif yolculuğu ile başlayan sonra da başkalarının keşif yolculuğuna katkı sağlayacak şekilde eşlik edebilmesi için gerekli araçları, bilgileri ve donanımı edindiği bir süreç. Bu süreci 212 Derece ile oldukça keyifli geçirmek ve o sıcak ailenin her daim bir üyesi olduğunu hissetmek çok güzel. Emeği geçen Can Hoca, Hande Hoca, Filiz Hocama çok teşekkür ediyorum. Farklı eğitimlerde ve tabii ki 212 Derece’nin içinde bulunduğu sosyal sorumluluk projelerinde görüşmek üzere… Sevgiler.
Aysel Eker

“Bazen insan en iyi bildigini düşündüğü konularda dahi bilemediği veya bunun farkına dahi varamadigi ya da hayat temposunu yavaşlatan herhangi bir sorununun olduğu bir surece girebilir. Bazen sadece yorulur. Bir nefese ihtiyaç duyar. Dinlenmeye.. Ve düşunmeye.. Fark edemediği şeyleri fark etmeye. İçine girdiği süreçten kendi bilincine vararak tek başına çıkmayı öğrenmesi veya bunu bir meslek olarak icra etmesi yahut benim düşünceme benzer şekilde sadece bilinçli bir birey olarak cocuklarina/ailesine/çevresine/topluma fayda sağlayabilmesi için de, bu yolculuğu tamamlamasına katkı sağlayacak alanında uzman bir yer ile ilerlemesi gerekir. Kişinin özel hayatından zar zor ayırdığı kısacık zamanlarını ve birikimini dahi, sonuna kadar hak eden bir kurumla, hiç tereddütsüz, her eğitimine katılmak, katılımcılarda da benzersiz bir kalite farkı oluşturmaktadır. Bunu, eğitimleri alan kişinin bu süreç boyunca içten içe fark etmesinin yanı sıra, dışarıdan pek çok gözden de -kısa zamanda- olumlu geri bildirimler aldığı tarafimizca da görülmektedir. Derin bir nefes alıp dinlenmek için, hem kısa süren hem uzun hissettiren bir yolculukta herkesin yer almasi dileğiyle. Son olarak, 212 Derece Ailesinin bir uyesi olmaktan mutluluk duyuyor olup, öğrettiği bilgiler ve oluşturduğu farkındalıklarından dolayı Can Deniz Hocama, Hande ve Filiz Hocama, ilgi alakasından dolayı irtibatı gece geç saatte dahi direkt sağlayan, bilgi akışını hızlı ve yeterli şekilde herkese sunan ve unutulması muhtemel olan ufak tefek talep ettiğimiz küçük prosedürleri dahi unutmayıp arka planda titizlikle ve tam tempo çalışan tüm 212 Derece ailesine katkılarından dolayı teşekkürü bir borç bilirim.
Gülşah Sarı

“Aldığım eğitim etkili iletişim adına benim için büyük bir yol oldu. Benliklere farkındalık, motivasyon bilinci, koç bakış açısı, sorularla yaklaşım, … eğitim boyunca değinilen her bir konu oldukça özeldi ve hemen hayatımın bir parçası haline geldiler. Her ders kendi içinde çok kaliteli ve öğreticiydi. Derslerdeki demolar öğrendiklerimizi pekiştirir nitelikte oldu. Koçluk yolculuğuna 212 Dereceyle çıkmak, kişisel gelişim katkıları dışında bana bir aile de kazandırdı. Güzel bir ekiple aynı amaç için kendimizi geliştirirken güzel arkadaşlıklar kurduk. Her birimiz birbirimizin hayatlarına dokunduk. Eğitim boyunca yapılan demo çalışmalarıyla birbirimizi daha yakından tanıdık. Can Hocama, Hande Hocama ve eğitime dokunmuş tüm değerli hocalarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Hayatıma eklediğim için gururlandığım bu dönüm noktasında iyi ki 212 Akademiyi seçmişim.”
Dilek Gencel

30 yılı aşkın iş hayatı deneyimlerine istinaden söyleyebilirim ki; Liderlik tarzınızı objektif olarak değerlendirebilecek ve yönetim becerilerinize daha fazla etkinlik kazandırabilmek için alacağınız koçluk eğitimi, potansiyelinizi fark etmenize ve ekibinizi daha sistemli şekilde yönetmenize yardımcı olacaktır. Bu da size mutlak başarı getirecektir. Ama, bu eğitimi almaya karar vermeniz kadar, eğitimi nereden alacağınız çok daha önemli görüşündeyim. Çünkü her koçluk çalışması özel olmakla bir diğerine benzemez. Dolayısıyla sorular önceden yapılandırılamaz. Danışan için en iyi soru sadece görüşme anında ortaya çıkar. Bu soruları da çıkartabilmek de öyle çok kolay değil. Bilgi-beceri-deneyim dolu bir eğitim almak şart.Kendi hikayenizi yazmak ve onun kahramanı olmak için 212 Derece Koçluk Akedemisi öneriyorum size.Üstelik bu eğitimi alırken tek bir ekole bağlı kalmayıp, tüm ekollerden beslenerek büyüteceksiniz deneyimlerinizi.212 Derece Akademi eğitim içerikleri ile aşağıda belirttiğim özellikleriniz de farkında olmadan gelişim sağlayacağınıza eminim Benim için bilgi beceri deneyim dolu bir unutulmaz bir deneyimdi. Tüm hocalarımıza ve 212 Derece Koçluk ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Genel Müdür Wyndham Hotels Ramada Resort İzmir/Seferihisar, Aydın/Didim
Fatih Kaan Baykan

Bu yolculuk önce kendi içime,özüme dönmemi sağladı.Hissettiğim şey hayatımda daha çok dinginlik,daha az kaos oldu.Eğitimin ardından geçen kısa sürede bile anda durmamı ve kendimi dinlememi sağladı.İnsan kendi iç benliğine döndükçe daha çok farkına varıyor insan olmanın gerekliliği olan öz potansiyeline kavuşmanın önemini.İnsan önce hayatını anlamlandırmalı ki başka hayatlara da farkındalık sağlayabilsin.Bu farkındalığı sağladığı için çok kıymetli benim için.Bu eğitim ‘’Koçluk’’ farkındalığı ve yetkinliği kazanmamı sağladı. Beklentim bir öğretmen olarak öğrencilerime ve koçluk yapacağım kişilere rehberlik,danışmanlık,yönlendirme vb destek sağlamaktı.Bu konuda yetkinliğe ulaşmak ve bir nevi kişisel danışmanlık ve aile danışmanlığı türünden kazanımlar elde etmekti..Ancak;daha ilk günde buz dağına çarpmış bir halde tüm bu düşüncelerimin ‘Koçluk’ kavramıyla uzaktan yakından ilgisi olmadığını anlamakla başladı realitem. Bambaşka bir bakış açısıyla ‘Koçluk’ kavramı yeniden tanımlandı benim için. İyi ki de öyle oldu.Çünkü eğitim sisteminde tüm bu danışmanlık ve rehberlik birimlerinin yıllardır var olması ancak öğrencilerimde tam da istenilen farkındalığı sağlayamamış olma konusunda zihnimdeki soru işaretleri cevaplanmış oldu.Evet yıllardır öğrencilerimize velilerimize rehberlik,danışmanlık,yol göstericilik yapmıştık ancak ‘Koçluk’yapamamışız. Bu farkındalık benim için en büyük kazanım oldu.Eğitim sistemindeki eksik halka da böylelikle zihnimde oturmuş oldu.Öğrenci danışmanlığı ve bireysel danışmanlık yapmak ‘Koçluk’yapmak değildir.Bu benim yeni bakış açım Koçlukta yol haritam olacak.Böyle baktığımda da birçok şey netleşmiş oldu. Öncelikle değerli hocalarımın samimiyeti ve donanımı bizi bu süreçte en çok motive eden unsur oldu.212 Akademi ailesine dahil olmak evet tam olarak aileye dahil olmak hissi yaşattı.İlk günden itibaren uzak şehirlerden geldiğimiz için ,bize evimizin sıcaklığını ve konforunu sunmaları paha biçilemezdi.Sadece eğitim alıp sertifikayla hatırlayacağım bir kurumdan çok daha fazlasını bize katarak,her zaman dost ve aile samimiyetiyle uğramak istediğim , başka eğitimlerine de şimdiden katılma planları yaptığım bir kuruma dönüştü.Koçluk kampı bence eşsiz bir deneyimdi hepimiz için.Dolu dolu geçen bu kampta yol arkadaşım olan herkesi sevgi ve minnetle hatırlayacağım.
Hatice Çemrek Güler

Aldığım eğitim farkındalığımın artması, insanlara bakış açımı, öncelikle etkin dinlemeyi nasıl kullanmam gerektiğini öğrenmemle kendimde gözlemlemiş olduğum değişimle ve diğer tekniklerle bütünleştirdiğinde daha iyi olacağına dair hiçbir şüphem yok. İş ve özel hayatımda ihtiyacı olan insanlara katkı, şifa ve ışık olmayı diliyorum. Yıllardır ertelediğim hayalimi gerçekleştirmiş olmanın ötesinde doğru yerden eğitim almanın keyfini yaşadım. Profesyonel Koçluk Sertifika Eğitimi kesinlikle beklentimi karşılaşmıştır.Eğitimin içeriği, yapılan demolar, gösterilen ilgi ve sevgi nedeniyle kıymetli hocalarım Can Deniz Timur ve Hande Tulunay’a çok teşekkür ederim.
Döndü Bilgin

Koç’luk tanımı eğitime başlamadan önce benim önyargı ile yaklaştığım bir kavram idi. Ah bu ben ???? Fakat baktığımızda eğitim en başta da önyargılarımı kırdı zaten. İlk gün hocamız “buradan bambaşka biri olarak çıkacaksınız” dediğinde ben içimden “hadi canım sende” diyordum. Eğitimin bitiminde geldiğim noktada ise bana en büyük katkılarından birinin “yargısızlık” ve “buzdağının ardında ne var, onu bulmaya çalış” oyununa döndü yaşamım diyebilirim. Sanırım biz insanların en büyük derdi bu. Kendi oluşturduğumuz yüzeysel çerçeveler de karşımızdakini o çerçevenin içine oturtmak! Eğitim bu anlamda beni bu dar çerçevelerden kopardı. Bir insanı “gerçekten duymaya ve böylelikle anlamaya çalışmak” ne büyük bir yaşam sanatı imiş meğer, onun farkındalığını kazandırdı. Koçluk eğitimi benim herkese yaşamsal temel eğitim olarak önereceğim bir eğitim. Zira bu eğitime katıldığınızda önce kendinizle tanışıyorsunuz, cevapların değil soruların peşine düşüyorsunuz, farklı bir bakış açısı ile kendinize her yeni deneyiminizde yaşamsal olgunluk katıyorsunuz ve bu kendimiz için iyi bir şey. Fakat sonrasında bu disipline erdiğinizde yakın çevrenizde eşiniz, çocuğunuz ve her kimse var ise, o bambaşkalık halini onlara da katıyorsunuz. Siz bir hare’siniz, katmer katmer dağılıyorsunuz sanki bir suyun içinde. Bu çerçevede diyebilirim ki; Koçluk eğitimi, bence “İnsan Olma Sanatı” ve yeryüzünde ben insanım diyen her canlı bu eğitimi almalı. Bu yüzden bana kazandırdığınız her bir yetkinlik, beceri ve olgunluk için ben hepinize sonsuz teşekkürler ederim.
Dinçel LAÇİN

212 Koçluk Akademisi’nde Temel Koçluk, Yönetici Koçluğu ve Takım Koçluğu eğitimlerini aldım, Rlac programına katıldım. Koçluk eğitimini nereden almam gerektiği konusunda yaptığım araştırmada özellikle tek bir ekole bağlı kalmayıp tüm ekollerden beslenen ve uçtan uca koçluk sürecini benimseten bir programa dahil olmanın mutluluğunu yaşadım. Her şeyden öte aile ortamında keyifli ve verimli bir süreç yaşadık. Unutulmaz bir deneyimdi. Tüm hocalarımıza ve 212 Derece Koçluk ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Ruhan Maral

Merhaba; 212 Derece Koçluk Akademi ve Zeze’nin hikayesi bu… Bir yol hikayesi… Benin bana yolculuğu ile birlikte yürüdüğü ve hiç bitmeyecek olan rengarenk uzun bir keşif yolculuğu. 212 Derece Koçluk rehberliğinde Zeze farkındalık patikasından geçti elinde titrek bir mum ışığı ile ve kocaman bir meşale ile bitmeyecek yolculuğuna hazır çıktı Kaşif Zeze gökkuşağı yoluna… Kendini bilmek/kabul etmek ile başlayan yolculuğun her modülünde yeni bir farkındalık, yenilenme ve ilerleme ile artık karşı koymayan, yorulmayan, bırakmayan, kendinin farkında, değerlerini onurlandıran, İç sesinin tatlı melodisini duyan, sosyal ilişkilerinde kaos enerjisini yumuşatan daha dingin daha olgun, doğru sorularla var olan bir ÖZ’e ulaşma süreci idi. Zeze artan yol arkadaşlarıyla paylaşımları arttıkça büyüdü de büyüdü enerjisi, etkisi her geçen modülle arttı. Hayatını olumlayabilmenin yarattığı kocaman gülümsemeyle kendine yolculuğa çıkmıştı Zeze… Doğru sorular ve araçlar ile dokunamayacağı hiçbir hayat yoktu, artık sınırlar yoktu yollar ve yol arkadaşları vardı. Teşekkür ederim bu yol arkadaşlarımın başında gelen 212 Koçluk Akademi Ailesine hayatımı +1 ile dinamik hale getirip ayaklarımın beni taşıyamadığı anlarda lokomotifi ile beni bana taşıdığı için ????
Zeynep Aslan

Kariyer planlaması, yol ayrımı, daha faydalı olma isteği, daha fazla ne yapabilirim arayışları, mevcut seviye ile yetinmeme… Bunun gibi pek çok sebep ile arayıştayken 212 Derece Koçluk Akademisi ile tanıştım. Uzun yıllardır Ankara’nın en köklü özel öğretim kurumunda Eğitim Uzmanlığı görevini icra ediyorum. Kendime, mesleğime, öğrencilerime ne katabilirim düşüncesi ile eğitimlere başladım. Temel koçluk eğitimleri ile yıllardır yaptığım koçluğuma yeni lezzetler katıldı. Master eğitimleri ile gelişimim, merakım, araştırmalarım derinleşti. Enneagram eğitimi ile önce kendimi, sonra ailemi, çevremi ve öğrencilerimi daha iyi analiz etmeye başladım. Kuvvetli olan iletişim becerilerim daha da güçlendi ve derinleşti. Profesyonel eğitim kadrosu ve çok yönlü kaynak sunumları ile yeni bakış açıları edindim. Her zaman destek alabileceğim, ikinci adresim diyebileceğim bir akademi kazandım. 212 Derece Koçluk Akademi ailesine sonsuz teşekkürler.
Hülya Öztürk

Sevgili 212 Derece Academy… Koçluk eğitimi arayışımda internet sitenizin olumlu enerjisi sizi bulmama vesile oldu. Can Deniz Timur hocamın mütevaziliğiyle koçluğun özünü ve yetkinliğini öyle güzel taşıyor ve yansıtıyor olması; sizi 212 Derece Academy’de eğitim almaya yüreklendiriyor…212 Academy eğitimcileri koçluk yetkinlikleriyle ve samimiyetleriyle iyi ki buradayım dedirtiyor…212 Academy= sevgi ve güven, 212 Academy=doğal ve sıcak, 212 Academy=bilgi ve donanım, 212 Academy=içten ve samimi güleryüz…Sizi tanımak ve bilgilerinizle donanımlanmak bir ayrıcalıktı. Teşekkürler…
Selma Nacar

Hayatta tesadüf diye bir şey olduğuna inanmıyorum çünkü bence sizinle tanışmam da bir tesadüf değildi. Bana kazandırdığınız çok önemli farkındalıklar için, birbirinden değerli eğitim kadrosuyla aldığım çok değerli eğitimler için tüm 212 derece ailesi olarak tüm mezunlarınızın her daim destekçisi olduğunuz için her zaman ve hep 212 derece.
İlknur Akat

‘’Koçluk yöntemlerini derhal kendime uygulayarak farkındalıklarımı harekete geçireceğim. İç görü oluşturup farkındalık kazanma sayesinde güçlü yanlarım, değerlerim ve farklı bakış açıları kazanmam gelişimim adına işime yarayan en iyi şeylerden bir kaçıydı. En önemlisi de güçlü yanlarımı devreye sokuyorum gerisi kendiliğinden geliyor.”
Melih Kaya

Yüksek lisans eğitimim için gittiğim İngiltere’de koçluğun faydalarını ayrıntılı bir şekilde araştırdım. Ülkemizde her ne kadar yanlış kişilerin yanlış etiketler ile yaptığı daha çok bilinen bir mecra olsa da , “koçluk” özellikle 212 Derece’den eğitim aldığınızda gerçekten ne kadar faydalı ve yanlış tanıtılmış olduğunu görebileceğiniz bir meslek. Meslek olarak icra etmeseniz bile herkesin kendisine faydalı olmak için alması gereken bir eğitim olarak düşünüyorum. Aldığım bu koçluk eğitimleri, psikoloji bilimi temelinde oluşturulmuş bilgiler eşliğinde bireylerin kendilerinin güçlü yanları, değerleri, sağlıklı-sağlıksız kişiliklerinin farkına varmasını sağlıyor. Sadece temel koçluk kısmı değil, özellikle Enneagram eğitimi çevremdeki herkese çok farklı bir bakış açısı ile bakmamı ve daha anlayışlı olmamı sağladı. Bütün hocalarımız çok bilgili ve yetkin kişiler, ayrıca kurum olarak aile gibiler. 212 Derece’de aldığınız bu eğitimi sadece kısa süreli bir kurs olarak düşünmeyin, uzun vadede çok güzel arkadaşlıklar ve her zaman gidip görüşebileceğiniz bir sürekli eğitim merkezi kazanıyorsunuz.
İpek Özkaya

212 Derece Koçluk Akademisinde profesyonel koçluk eğitimlerimi tamamladıktan sonra olaylara bakış açım değişti, her yaşadığım olayda mutlaka başka bir çözüm yolu daha olduğunu düşünerek hareket etmek hayatımı da kolaylaştırdı. İş hayatında ve özel hayatımda yoğun bir şekilde hayatımı sabote eden iç sesimin karakterini belirledim ve ona nasıl davranmam gerektiğini, onu nasıl kendimden uzaklaştırmam gerektiğini öğrendim. Bu gerçekten işimi çok kolaylaştırdı. Hayatıma en temel sorulardan birini yerleştirdim. Agresif ve sinirli hissettiğimde iç sesim konuşmaya başladığında soruyorum kendime “ evet böyle hissetmenin/düşünmenin sana ne faydası var?” Bu soruyu cevaplarken olaydan uzaklaşıp sakinleşiyorum. Farkındalığım arttı, iş hayatımda ve özel hayatımda eksik yaptığım şeyleri fark ettim artık kendimi daha kolay geliştirebileceğimi düşünüyorum. Takdir etmenin/edilmenin ne kadar önemli olduğunu ve hayatımdaki eksikliğini farkettim . “Geri bildirim ve takdir’i” hayatıma doğru biçimde aktarmaya gayret gösteriyorum. Bu benim için çok kıymetli. Ayrıca, eğitimlerin karşılıklı diyaloglar ve gerçek öğrenmeler üzere kurulu olması beni çok mutlu etti. Eğitimler sadece modüllere bağlı ve ekran görüntüsü olsa bu denli eğitici ve eğlenceli olmazdı. Hiçbir eğitimde bu denkli eğlenerek öğrendiğimi hatırlamıyorum.
Songül Tunçkaya

Bursa’da geliştirmeyi planladığım iş konsepti için bir çıkış noktası ararken 212 Derece tarafından düzenlenen Profesyonel Koçluk Sertifika Eğitimi’ne katılmaya karar verdim. Daha önce profesyonel bir koç ile çalıştığım için ‘koçluk’ kavramına aşinalığım vardı, ancak eğitim bana bilmediğim birçok şey öğretti. Dört modülden oluşan oldukça yoğun ve bir o kadar da faydalı bir eğitim oldu. 212 Derece’nin eğitimci kadrosunun işlerini oldukça profesyonel yapan ve bu konuda üst düzey deneyimi olan hocalardan oluştuğuna bizzat tanıklık ettim. Aldığım bu eğitim sonrasında iş yaşamında hem rotamı daha net çizeceğimi, hem de geliştirmek istediğim iş konseptini uygularken daha donanımlı olacağımı düşünüyorum. İş yaşamı dışında da, bu eğitimin, hayata daha pozitif bakan ve çevre ile daha uyumlu bir birey olmam için büyük katkı sağladığını düşünüyorum.
İkbal Baş

Günlük rutinlerimizin çok büyük bir kısmını kaplayan çalışma hayatı içerisinde, sürekli problem çözmemiz, insanlar ile doğru iletişim kurmamız gerekiyor. Gün içerisinde almamız gereken yüzlerce karar bulunuyor. Ailemize ve kendimize ayırdığımız süreden daha fazla zamanı işimize ve iş arkadaşlarımıza ayırıyoruz. 212 derece koçluk akademisinde katılmış olduğum eğitimin özellikle bu konuda beni geliştirerek beklentilerimi karşılamış oldu. 212 koçluk akademisi sayesinde almış olduğum günlük hayata kolayca adapte edilebilen teknikler ve öğretiler sayesinde ilk günden itibaren farkı hem ben hem de birlikte çalıştığım insanların görebilmesi almış olduğum eğitimin verimliliğini ve bu eğitimi seçme kararımın doğrulunu bana göstermiş oldu. Eğitim sürecinin farklı hocaların know-howları ile harmanlamış olması farklı anlayış ve anlatım tarzlarına hitap edebilmek ve bu sayede öğrenim sürecinin etkinliğini arttırmaktadır. 212 Derece Akademi sadece eğitim aldığım bir kurum değil çok değerli arkadaşlar edindiğim ve hayatıma yön vermemi sağlayan yetenekleri edindiğim bir yer oldu. Hem eğitime beraber katıldığım arkadaşlarıma hem de eğitimi almış olduğum kuruma ve hocalarıma çok teşekkür ederim.
Emircan Çelik

212 Koçluk ve Liderlik Akademisi ile yolumun kesişmesi hayatımın en anlamlı dönüm noktası oldu. Profesyonel koçluk eğitiminden sonra master programlara da katılarak almış olduğum eğitimler ile bugün kendi firmamı kurmuş bulunmaktayım, As Koçluk ve Danışmanlık olarak, kıymetli 212 ekibine teşekkürlerimi iletmek isterim. 212 Akademide tüm eğitim günleri keyifli akıcı ve en üst düzeyde geçerken, her an her konuda yardımcı olmaları da onları diğer akademilerden ayıran en önemli özellikleri. Güleryüz, samimiyet, destek, pozitif tutum, üst düzey eğitim, mentorlük ve çok daha fazlası için 212 Derece Koçluk Akademisini herkese yürekten tavsiye ediyorum, sevgili Can deniz hocam başta olmak üzere tüm hocalarıma sonsuz teşekkürler.
Senem Ataseven

Koçluk eğitimimi daha önceden tamamlamış olmama rağmen 212 Derece Koçluk Akademisi, koçluğa daha profesyonel ve yaratıcı bir bakış açısıyla yaklaşmamı sağladı. Derslerde sunulan ve koçluk sürecine ışık tutarak, danışanın iç dünyasını keşfetmeyi kolaylaştıran araçlar, hem bir koç hem de birey olarak yapıcı farkındalıklar geliştirmeme yardımcı oldu. İlk modülün başlarında, öğrenme sürecinin bambaşka bir şekilde yapılandırıldığını ve sürekli farklı katılımcılar ile gerçekleştirilen koçluk alıştırmaları sayesinde, çok değerli deneyimler kazanıldığını fark ettim. Koçluğu tanımak, öğrenmek, koçluk becerilerini hem günlük hem de iş yaşantılarına en doğru şekilde entegre ederek, yaşam kalitelerini ve iş performanslarını artırmak isteyen herkesin, 212 Derece ailesine katılmasını tavsiye ederim. 212 Derecenin samimi, eğitici, neşeli ve dinamik ortamında gerçekleştirilen verimli dersler, eğlenceli aktiviteler ve koçluk demoları, koçluğa ve yaşama bambaşka pencerelerden bakmayı sağlayarak, ufukları genişletecektir.
Selin Ürün

Kendimle çalışmak ve gelişmek, birlikte yaşadığım çevreye karşı iyi bir birey olabilmek ve bildiklerimi paylaşmak en büyük yaşam amacım. Akademiye ilk geldiğim günden itibaren bana kattıkları, yolculuğumda yanımda hissettiğim sonsuz destek ve edindiğim bilgi birikimi muhteşem. Sizlerle birlikte olmak, öğrenmek çok heyecanlı ve keyifliydi. Öğrendiklerimi paylaşarak çoğalmak herkesin hayatında belki 1 derece fark yaratabilmek için sonuna kadar beraber yol almayı diliyorum.
Nuray Yağcı

Öncelikle kişisel farkındalığımın farkına varmamı ve yaşamamı sağlayan ve önce ben’den çıkarak etrafımdakilere de faydalı olabilmemi sağlayan 212 Derece Akademi Kurucusu Can Hocama, Aynur Hocama ve Hande Hocama çok teşekkür ve takdirlerimi iletiyorum. İş hayatımda da özel hayatta da her türlü işi ve kişiyi yargılama çukuruna attığımı ve aslında her şeyin doğru sorular sorma yöntemiyle öğrenme yoluna girebileceğinin ve genel olarak insan ilişkilerinin bu şekilde daha sağlam ve sorunsuz yürütülebileceğinin farkındalığını yaşadım.Hayatının ve ilişkilerinin düzene girmesi veya düzenli devam etmesi için öncelikle kişinin kendi farkına varması gerektiğini bu program ve 212 Derece Akademi sayesinde anladım. Beklenti ilk başta, Profesyonel Koçluğun toplumda bilinmemesi nedeniyle çok azdı fakat hocalarımızın doğru yönlendirmesi ve bu yöndeki takdirleriyle avukatlık mesleğini çok sevmeme rağmen ek olarak Profesyonel Koçluk kariyerinde de ilerleme düşüncesi kazandırdı. Bu şekilde hem kendi değerlerimi onurlandıracağımı hem de başka insanlara da fayda sağlayacağım farkındalığını kazandırdı.
Hüseyin Kaya

Hayatımın dönüm noktalarından birisi olduğunuz için kendimi çok şanslı hissediyorum. Öncelikle bana kattığınız tüm güzel duygular için size minnettarım. Aldığım her eğitimden sonra yaşadığım değişim ve farkındalığı çevreme yansıtmaktan büyük heyecan duydum. Şu an tüm eğitimleri tamamlamış olmanın gururunu yaşıyorum. Sayenizde profesyonel yaşam koçu oldum. Ayrıca tamamlamış olduğum yönetici ve takım koçluğu sayesinde mesleğimde yükseldim. Akademimizin deneyimli ve uzman kadrosu her zaman rol modelimiz olacaktır. Samimiyetiniz ve profesyonelliğiniz için bir kez daha teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla…
Filiz Kutlu

Katıldığım eğitimlerle çalıştığım işe ve personellere daha iyi bir diyalogla yaklaşmamı ve daha fazla çözüm yolu bulmamı sağlaması, Üst Yönetimle personeller arasında köprü görevini daha iyi şekilde yerine getirip iki tarafında istedikleri ihtiyaçları konusunda ortak noktayı daha kolay bulmamı sağladı. Öncelikle kendi benliğimde kendimle ilgili oluşturduğum sorunlarımı çözmem için ve insanlara bakış açımı değiştirmem için doğru zaman olduğunu bu hususta yol gösteren, önemli olanın baktığımız yer değil bakma stilimiz olması gerektiğini fark ettiren ve yol gösteren araçlar edindirerek farklı hayat yönlerimin de olduğunu öğrenmenin hazzını yaşadım. Yargılamayan, tamamen tarafsız, sizi dışarıda bırakmayan, siz dışarıda kalmak isteseniz bile içine çeken potansiyele sahip bir eğitim.
Çiğdem Çelik

Almış olduğum eğitimin iş ve özel hayatıma çok değerli katkıları oldu. Bana farkındalık kazandırarak motivasyonumu yükseltti. Kendimle her zaman barışık olmamı ve iç sesimin arkadaşı olmamı sağladı. Ayrıca benim koçluk becerilerine sahip olmamı sağladı. Almış olduğum eğitimden beklentim profesyonel bir koç olmaktı. Bunun için öncesinde ciddi bir araştırma sürecine girmiştim. Ve almış olduğum nitelikli eğitim sayesinde tüm beklentilerimi karşıladım.Eğer kendi potansiyelinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız veya başkalarının potansiyelini ortaya çıkarma konusunda bir payınızın olmasını istiyorsanız koçluk eğitimi almanız gerekmektedir. 212 derece koçluk akademisinde eğitimin yüksek profesyonel standartlarda verildiğini düşünüyorum. Ayrıca eğitim esnasında öğrendiğimiz fasilitasyonlar sayesinde öğrenmeyi ve öğretmeyi kolaylaştırmanın ve eğlenceli hale getirmenin müthiş bir etkisi var. Tüm bu nedenler ve çok daha fazlasından dolayı kesinlikle bu programa katılmalısınız.
Can ATAK

Kendimde gelişime açık olan yanlarımla yüzleştim ve kendi kendime daha fazla soru sorar ve yanıt/aksiyon arar oldum.Daha etkin dinlemeyi içselleştirmeyi bekliyordum ve beklentilerimi bu anlamda karşıladı. Ayrıca bende eksik olduğunu bilmediğim ama eğitimlerde fark ettiğim “merak” duygumun da kamçılandığını ve günlük hayatımda çevremdekilere karşı daha duyarlı ve ilgili olmaya özenmemi sağladı. Farklı perspektif, öğretiler sunan çeşitli ve kaliteli eğitim kurumlarında kendini geliştirmiş profesyonel bir ekip tarafından eğitimler verildiği için eğitim içeriklerinin çok daha zengin olduğunu düşünüyorum ve görüyorum…Şimdiden teşekkürler…
Pınar Gölcük Şahin

Farkındalıgım arttı, etkin bir dinleme anlayışına sahip oldum, soruların gücünü kavradım. Koçluk disiplinini ögrenmek için gelmiştim ve bu disiplini öğrendiğimi , beklentilerimin gerçekleştiğini düşünüyorum. Dolu dolu ve profesyonelce hazırlanmış müfredat ve anlatıcıların yetkinliği ve samimiyetinin üst düzeyde olduğunu söyleyebilirim.
Ali Şahin

Koçluk varlığına bir adım attım ve hayatıma katabileceğim bir bakış açısı edindim. Tüm modüller çok eğlenceli ve bilgi açısından tatmin edici şekilde tasarlanmıştı. Koçluğun bir meslek olarak yanımda olabileceğini ve şu an ki profesyonel alanım olan eğitimciliğime katkıda bulunduğunu belirtmeliyim.
Kübra Öztürk

Eğitim sürecinde tanıştığım İçsel Oyun, kişisel sınırlarımı nasıl aşabileceğim konusunda çok değerli ipuçları verdi. İçsel Oyundan aldığım taktikleri kullanarak sadece hobi olarak spor yapan biriyken 30 Ağustos 2016 tarihindeki Çanakkale Boğazı yüzme yarışlarına katılabilecek duruma geldim ve 6,5 km’lik parkuru tamamladım.
Hasan Dugan

Koçluğun bilimine ilişkin farklı teknik ve modelleri, birçok farklı sosyal bilimci tarafından kaleme alınmış teori ve deneyimleri öğrenme şansımız oldu. Eğitmenlerimiz, sadece engin bilgileri ile değil, dostane yaklaşımları, kişisel deneyimlerine ilişkin aktardıkları değerli bilgiler ve tüm eğitim sürecini eğlenceli hale getiren üsluplarıyla da harikalardı!
Çiğdem Eren Kiziroğlu

Koçluğun bilimine, sanatına ve kalbine dair müthiş paylaşımlar oldu ve çok öğreticiydi. Ben hem bir eğitimci hem de bir öğrenici olarak bilginin gücüne inanırım. Bir eğitimdeki bilgi ve uygulama kısımlarının doğru kurgulanması ve uygulanması hem zor hem de yetkinlik ister. İlk defa, aldığım bir eğitimde bu ikisi arasındaki uyum mükemmeldi.
C. Güliz Bozdemir

Bana kim olduğumu gösterdi. Yaşam Koçluğu, bana kim olduğumu gösterdi. Bana sunulan hayatın hangi noktasında etkili olabileceğimi, değer ve yeteneklerimin fakına vararak yaptıklarımdan zevk duymam konusunda en önemli etken oldu. İş ve Sosyal yaşamımda kendimi en iyi şekilde ifade etmemi sağladı. Hayatımda beklenmedik durumlarda nasıl başa çıkabileceğim konusunda yol haritası oldu.
Esra Benan Oktay

Koçluk mesleği, yetkinlikleri ve uygulama alanları ile ilgili yararlı bilgiler öğrendim. Farkındalık yaratma ve hem mesleki olarak hem de özel hayatımda kullanabileceğim öngörüler edindim.
Şeyda Kaya

Derste konuların işleniş tarzı akıcı, özet ve farklı duyulara hitap edebilmesi açısından inanılmaz etkileyiciydi. Her türlü konuda yardım ve desteğiniz sonsuz. Bunu hissetmek için, o kapıdan sadece içeri girmeniz yeterli. Evde karnım acıktığında bir şeyler bulmak için buzdolabını açma duygumun aynısını, birebir burada da yaşıyorum.
Özge OKTAY

” Kendimi yeniden keşfettim. Çok verimli, keyifli, bilgili bir 4 modül oldu. Koçumuzun anlatımı, oldukça sade ve anlaşılırdı. Eğitimde bol bol koçluk uygulaması yaptığımız için bu bizim öğrenmemizi kolaylaştırdı.”
Zeynep Bayram

”Kendime dair bir çok farkındalık geliştirdim. İnsanlar ile olan ilişkime, hayatıma olan katkısına hayran kaldım. Çok şey öğrendim, kendime, insanlara ve hayata dair. Beklentimin üstünde şeyler yaşadım. Çok keyifliydi, özellikle oyun kısımları çok eğlenceliydi. Her şey için çok teşekkür ederim.”
Öykü Şahin

”Söz kalpten çıkarsa kalbe ulaşır, dilden çıkarsa kulağı aşmaz. Kalbinizden çıkanlarla geldiğiniz için kalbimize ulaştınız. Bu program sayesinde, aktif dinlemenin, takdir etmenin ve geribildirim vermenin önemini, değişimi başlatan ilk unsurun farkındalık ve iç görü olduğunu öğrendim. Bu program bize gerekli teknik bilgiyi sağladı. Empatisi yüksek eğitmenimiz sayesinde uygulama örnekleri ile öğrendiklerimizi pekiştirdik. İlk adımım, yarın ilk koçluk randevumu oluşturmak.”
Figen Çavuşoğlu

Koçluk hakkında bildiğimiz aslında tahminden ibaret. Koçluk hakkında bildiğimiz ve öngördüğümüz birçok şey aslında tahminden ibaret. Birbirine karışan danışmanlık, koçluk, mentörlük kavramları 212 Derecenin 1 derece etkisiyle tam yerine kalıcı olarak oturuyor. Eğitimde kazanılan ileri yetkinlikler, iç potansiyelinizi maximize ettiğiniz ve aynı ilhamı diğer kişilere kazandırabildiğiniz, önyargılardan uzak, uygulanabilir bir ortam kazandırıyor.
Özgür Arda

212 Derece Koçluk Akademisi 2023