Yönetici Koçluğu Eğitimi

Yönetici Koçluğu Eğitimi, dünyanın önde gelen koçluk otoriteleri ICF ve Association For Coaching tarafından onaylı koçluk programıdır.  Programın sonunda katılımcılarımıza Part Of Level 2 sertifikasının yanında dünya çapında tescilli bir marka olan RLAC ( Recognized Leader as Coach ) unvanı ve sertifikası verilir.

Programın Amacı

Yönetici Koçluğu Eğitiminde, kurumsal bağlamda yöneticiler ile nasıl bir sistem içerisinde çalışacağınızı öğrenecek, sponsorluk anlaşmaları konusunda bilgi edineceksiniz. Bir yönetici ve liderin değişimini kolaylaştıracak, R. Boyatzis tarafından ortaya konulmuş olan ‘’ Öz Yönetimli Öğrenme ‘’ koçluk modeli üzerinde çalışacak ve uygulama şansı bulacaksınız. Liderlik stillerini ve durumsal liderlik modelini tanıyacak ve koçlukta bir araç olarak nasıl kullanılacağını deneyimleyeceksiniz. Program liderleri tarafından sunulan demo koçluk uygulamaları ile öğrenmenizi ileriye taşıyacaksınız.
Aynı zamanda Dönüşümsel Liderlik Sertifika Programımız, dünyanın önde gelen koçluk otoritesi Association For Coaching tarafından onaylı programıdır.  Programın sonunda katılımcılarımıza dünya çapında tescilli bir marka olan RLAC ( Recognized Leader as Coach ) unvanı ve sertifikası verilir.
15 Saat eğitimin ardından katılımcılar Yönetici Koçluğu Eğitimi Sertifikası almaya hak kazanacaktır.
Yönetici Koçluğu Eğitimi 212 Derece Koçluk Akademisi

Yönetici Koçluğu Eğitimi 212 Derece Koçluk Akademisi

Kazanılacak Yetkinlikler

 • Yöneticiler için gelişim planı ve strateji için koçluk yapma
 • Dönüşümsel Liderlik Modeli ile koçluk yapma
 • Yönetici Koçluğunda sponsorlu anlaşmalar oluşturma.
 • Kurumsal Koçluk Planlaması
 • Liderlik stilleri anlama ve koçluk çalışmalarında kullnama.
 • Yönetici ve Lider koçluğu araçlarını kullanma
Yönetici Koçluğu Eğitimi

Yönetici Koçluğu – Kurumsal Koçluk

Verimli bir İş Hayatının 3 Bileşeni

1. Performans 2. Öğrenme 3. Doyum Bu bileşenler birbirlerine bağlıdırlar. Performansa giden yolda, öğrenme bileşeni göz ardı edilirse, performans önemli derecede düşüş gösterecektir. Aynı şekilde, iş ortamında eğlence olmazsa, öğrenme ve performans zarar görecektir. Bu durum sadece iş hayatı için değil insanların yaptığı tüm faaliyetler için de geçerlidir.

Timothy Gallwey

Yönetici Koçluğu Eğitiminde DİSC Envanteri

Bu modeli ekip oluşturmak ve işe alım yapmak, performansı iyileştirmek, çatışmayı çözmek ve çok daha fazlasına yardımcı olmak için kullanabilirsiniz.

Araç, tercihlerine iki ölçekte (1.İnsanlara Karşı Görev -2.Hızlı ve Orta Tempolu) bakarak insanların davranışlarını dört türe göre (Hakim Olmak, Etki, Kararlılık ve Vicdanlı-Sadık) sınıflandırır.

DISC değerlendirmesi size şu konularda rehberlik eder.

 • DiSC davranış tarzınız ve tercihleriniz.
 • İletişim tarzınız.
 • Temel ve sergilenen stilleriniz arasındaki gerilim.
 • Sizi ne motive eder.
 • Karar verme tarzınız.
 • Mevcut rolünüzde gösterebileceğiniz davranış.
 • Nasıl yönetilmeyi tercih ediyorsunuz
 • Satış rolünde davranış modeliniz

Program Lideri: Can Deniz Timur MCC, MBA

Eğitim Süresi ve Yoğunluğu: Program Online ve canlı olarak zoom platformunda gerçekleştirilecektir. Toplam Eğitim Süresi 15 Saattir. Eğitim Takvimi İnceleyiniz.

Katılım Koşulları ve Gereksinimler: 60 Saat Temel Koçluk Eğitimini tamamlamış olmak.

Sertifikasyon ve Akreditasyon: ICF Part Of Level 2 / RLaC Sertifikası

Ücret ve Ödeme Seçenekleri: 4.800 TL + K.D.V. Peşin Ödeme Fiyatı

Destek ve İletişim: +90 535 030 212 1 numaralı telefondan eğitim öncesi ve sonrası sorularınız için destek alabilirsiniz.

Öğrenme Materyalleri ve Kaynaklar: Eğitim programının sunulan materyalleri, kitaplar, videolar, yazılı dokümanlara https://akademi.212derece.com/ ulaşabilirsiniz.

İlerleme Takibi ve Değerlendirme: Program başlangıcında katılımcılar https://akademi.212derece.com/ sayfasında kişisel hedef panosunu doldurur. Yine program bitiminde ihtiyaç ve strateji belirleme formunu doldurur. Akademi tarafından gerçekleştirilecek staj programlarına katılır.

Topluluk ve İşbirliği Olanakları: Akademimiz programı mezunlarına gelecekteki öğrenme ve gelişimleri için mezunlar derneği aracılığı ile ücretsiz atölyeler düzenler ve önemli bir işbirliği ağı sunar. Böylelikle mezunlar bir birini tanıma şansı bulur.

Gelecekteki İlerleme ve Kariyer Destekleri: Koçluk saatlerinin geliştirilmesi için staj programları planlanır. Sosyal sorumluluk projeleriyle öğrenme ve gelişim desteklenir.

Mezun Öğrenci Memnuniyeti

Gurur verici bir durumu sizlerle paylaşmak isteriz. Şu ana kadar 130 Sertifikalı koçumuz herkese açık google adresimizde koçluk eğitimlerimiz için puan verdi. Tüm koçlarımızın eğitimimiz ve akademimiz için puanlaması 5. Bu %100 memnuniyet anlamına geliyor. Çalışmalarımıza bu geribildirimin etkisi ile devam ediyoruz. Aynı zamanda tüm mezunlarımıza nasıl daha farklı katkı sağlayacağımızı her gün düşünüyoruz. Bu ortamın oluşmasına katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederiz.

Yönetici Koçluğu Eğitimi ICF Onaylı Level 2 Programın bir parçasıdır.

KATILIMCI

212 Derece Koçluk Akademisi 2023