Hande Tulunay

Hande Tulunay

Hande Tulunay, Oxford Brookes Üniversitesi Uluslararası Turizm İşletme Bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına, Perakende sektöründe uluslararası bir markada yönetici pozisyonuyla başlamış ve uzun yıllar başarıyla çalışmıştır.

Daha sonra perakende sektör çalışanlarıyla bilgi ve deneyimlerini paylaşmak amacıyla İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programını bitirmiş, satış, liderlik, müşteri memnuniyeti, kişisel imaj ve stres yönetimi gibi birçok konuda eğitimler vermiştir. Eğitmenlik sürecinde yolu koçlukla kesişmiş ve koçluk eğitimlerini ICF onaylı ACTP programdan başarı ile mezun olmuştur. Advancing the Path to Core Coaching Masteries) Öğrenci Koçluğu, ve İlişki Koçluğu eğitimlerini de alarak ICF (Uluslararası Koç Federasyonu) tarafından akredite olan koçluk programını bitirmiştir. Ayrıca NLP Practitioner ve Masteries eğitimlerini de başarıyla tamamlamıştır.

212 Derece koçluk akademisinde uluslararası akredite  TCCP(Transformational Coach Certificate Program) eğitimini, Koçlukta Ustalaşma, Yönetici koçluğu ve Takım koçluğu eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Transformational Master Coach ünvanını almıştır.  Profesyonel Koçluk Sertifika Eğitiminde program lideri olarak yer almaktadır.

2018 yılında AC akredite ”Transformational Leadership Program’‘ eğitimini başarı ile tamamlayarak Recognized Leader as Coach ünvanını almıştır. Aynı yıl, Özgür Bolat’ın Anne-Baba Okulu eğitimine katılmıştır. Bunun yanı sıra, Paul Ekman International onaylı Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler ( Emotional Skills and Competencies-ESAC) ile Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek ( Evaluating Truthfulness and Credibility-ETAC) eğitimlerini almıştır.

ICF tarafından verilmiş olan PCC ünvanına sahip olan Hande Tulunay, 212 Derece Koçluk Akademisinde” Profesyonel Koçluk Sertifika Eğitimi” ve ”Öğrenci Koçluğu Sertifika Eğitimi” program lideri olarak yer almaktadır. Aynı zamanda EduCoach Academy de Genel Direktörlük görevini yürütmektedir. Öğrencilerle deneyimlediği koçluk çalışmalarından aldığı enerji ve tatmin ile bu alanda uzmanlaşmıştır. Hedefi öğrencilere fayda yaratacak koçluk teknikleri kullanmak ve bu hedef doğrultusunda koçluk yolculuğunda ilerlemektir. Çocukların öncelikle mutlu olmalarını isteyen, mutlu çocukların hayatlarında başarıyı elde edebileceklerine inanan Hande Tulunay, evli ve iki çocuk annesidir.

212 Derece Koçluk Akademisi 2023