Takım Koçluğu Eğitimi

Takım Koçluğu Eğitimi, dünyanın önde gelen koçluk otoriteleri ICF ve Association For Coaching tarafından onaylı koçluk programıdır.  Programın sonunda katılımcılarımıza Part Of Level 2 sertifikasının yanında dünya çapında tescilli bir marka olan RLAC ( Recognized Leader as Coach ) unvanı ve sertifikası verilir.

Programın Amacı

Bu programda takım ve gruplara koçluk yapmak adına, koçluğun tasarım süreci, takım ve gruplara koçluk aşamaları, yüksek performanslı takımların inşa aşamaları, takımda roller, takım ve gruplara koçlukta odak alanları, takımda kapasite oluşturma, grup dinamikleri ve psikolojisi hakkında bilgiler edinecek, takım hedefleri ve odak alanları belirleme, takımlarda etkinliği ve yaratıcılığı teşvik etme ve çatışmaları yönetme konularında uygulamalı koçluk yapacaksınız.

Takım lideri ve takım koçu kavramlarına açıklık getirilecek aynı zamanda takımlarda ilerlemeyi zorlaştıran işlevsel bozukluklara bir koç olarak nasıl müdahale edeceğinize dair uygulamalar göreceksiniz. Sistem düşüncesi üzerinden takım organizasyonlarını anlamaya çalışacağız. Takım değerlendirmeleri, sorumluluk ve eylem planlama ve takımla birlikte problem çözme tekniklerini öğrenecek ve uygulama şansı bulacaksınız.

4 günlük eğitimin ardından katılımcılar Takım Koçluğu Eğitimi Sertifikası almaya hak kazanacaktır.

 

Takım Koçluğu Eğitimi

Takım Koçluğu Eğitimi

BİREYSEL KOÇLUKTAN SİSTEM KOÇLUĞUNA GEÇİŞ

“Bireysel olarak biz bir damlayız. Birlikte, biz bir okyanusuz.”– Ryunosuke Satoro

Takımlar, işbirliği, küreselleşme, farklılıklara karşı çalışma ve daha azıyla daha fazlasını yapmak günümüz iş dünyasındaki temel temalardır. Koçluk, kişisel ve mesleki gelişim için bir destek modeli olarak da büyüdü ve faaliyet gösterdiğimiz iş dünyasına ayak uydurmak adına değişti. Takım ve grup koçluğu artık daha iyi ticari sonuçlar, daha iyi ilişkiler ve artan kişisel ve kolektif hedefleri desteklemek için koçlar ve liderler için mümkün olan yaklaşımlar arasında köklü bir şekilde yer almaktadır.

 Sistem Koçluğunda Kapsam Genişlemesi

Bireysel bir koçluk görüşmesinde odağımız her danışan ile ilgilendikleri bir veya iki önemli konuda derin bir diyalog kurmakta olur. Birden çok kişiye koçluk yaparken, kapsam koçluk sürecinde önemli bir rol oynayan takım veya grup üyelerinin varlığıyla daha fazla genişlemektedir. Genellikle bir grubun “ortak bilgeliği” hakkında konuşuruz. Bu bilgelik, koçların sorduğu sorular marifetiyle ve kendileri arasında gerçekleşen görüşmeler sonucunda oluşan çok geniş öğrenme ile kendini belli eder.

 Çoklu Gündem, Odaklar, Stiller Ve Perspektifler

Bu çalışma temelde ilişkilere dayanır. Takım koçluğu görüşmeleri, gerçekleşen çoklu öğrenme ve paylaşım nedeniyle oldukça zengindir. Görüşmelerde kuşaklara özgü stiller, farklı öğrenme stilleri, odak ve bakış açılarındaki çeşitlilik gibi farklılıklar gözlemlenecektir.

Profesyonel Koçluk Sertifika Eğitimi - Sistem Koçluğu

Profesyonel Koçluk Sertifika Eğitimi – Sistem Koçluğu

Kazanılacak Yetkinlikler

  • Grup koçluğu prosesini uygulama
  • Gruplarda etkili ve yaratıcı iletişimi destekleme
  • Ekip performansını yükseltme
  • Yüksek performans kültürü inşa etme
  • Grup dinamiklerini yönetme
  • Takımlarda ihtiyaç ve yetenek analizi yapma

Program Lideri: Can Deniz Timur MCC, MBA

Eğitim Süresi ve Yoğunluğu: Program Online ve canlı olarak zoom platformunda gerçekleştirilecektir. Toplam Eğitim Süresi 15 Saattir. Eğitim Takvimi İnceleyiniz.

Katılım Koşulları ve Gereksinimler: 60 Saat Temel Koçluk Eğitimini tamamlamış olmak.

Sertifikasyon ve Akreditasyon: ICF Part Of Level 2 / RLaC Sertifikası

Ücret ve Ödeme Seçenekleri: 4.800 TL + K.D.V. Peşin Ödeme Fiyatı

Takım Koçluğu Eğitimi ICF Onaylı Koçluk Eğitimi Level 2 Programın bir parçasıdır.

Destek ve İletişim: +90 535 030 212 1 numaralı telefondan eğitim öncesi ve sonrası sorularınız için destek alabilirsiniz.

Öğrenme Materyalleri ve Kaynaklar: Eğitim programının sunulan materyalleri, kitaplar, videolar, yazılı dokümanlara https://akademi.212derece.com/ ulaşabilirsiniz.

İlerleme Takibi ve Değerlendirme: Program başlangıcında katılımcılar https://akademi.212derece.com/ sayfasında kişisel hedef panosunu doldurur. Yine program bitiminde ihtiyaç ve strateji belirleme formunu doldurur. Akademi tarafından gerçekleştirilecek staj programlarına katılır.

Topluluk ve İşbirliği Olanakları: Akademimiz programı mezunlarına gelecekteki öğrenme ve gelişimleri için mezunlar derneği aracılığı ile ücretsiz atölyeler düzenler ve önemli bir işbirliği ağı sunar. Böylelikle mezunlar bir birini tanıma şansı bulur.

Gelecekteki İlerleme ve Kariyer Destekleri: Koçluk saatlerinin geliştirilmesi için staj programları planlanır. Sosyal sorumluluk projeleriyle öğrenme ve gelişim desteklenir.

Gurur verici bir durumu sizlerle paylaşmak isteriz. Şu ana kadar 130 Sertifikalı koçumuz herkese açık google adresimizde bizi oyladı. Tüm koçlarımızın eğitimimiz ve akademimiz için puanlaması 5. Bu %100 memnuniyet anlamına geliyor. Çalışmalarımıza bu geribildirimin etkisi ile devam ediyoruz. Aynı zamanda tüm mezunlarımıza nasıl daha farklı katkı sağlayacağımızı her gün düşünüyoruz. Bu ortamın oluşmasına katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederiz.

KATILIMCI

212 Derece Koçluk Akademisi 2023