Natavan Fırat

Natavan Fırat

Gürcistan doğumlu olan Natavan Fırat, Gürcistan’da yaşamaktadır. Newcastle University’de Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Yine Yüksek lisansını Uluslararası Politik Ekonomi bölümünde Newcastle University’de tamamlamıştır. Aynı zamanda gönüllü olarak farklı ülkelerden göçmen olan kadınları destekleyerek, kişisel gelişim hedeflerine ulaşmalarını sağlamaları için çalışmalar yapmış ve İngiliz dili öğretmiştir. Öğrenim hayatı devam ederken Newcastle Belediyesi’nde Avrupa Birliği bölgesel gelişim alanında çalışmalar yaparak rapor hazırlamıştır.

İş hayatını Newcastle University’de Uluslararası Öğrenci Elçisi olarak başlayıp 3 yıl görev yapmıştır. Daha sonra satış sektöründe çalışmaya başlayan Natavan Fırat, Azerbaycanın en yüksek satışlı marketin Direktörü olarak toplam 300 kişilik bir ekip yönetimi yapmıştır.

Mağazada eğitim ve training sistemini geliştirirek, ekip için Management ve ERP system ile ilgili Training hazırlamış ve bu başarılarıyla 2018 yılında Moskova’ya davet edilmiştir. Sephora Rusya’da Mağaza Direktörü olarak görevi sürdürürken 2019 yılında Avrupa’nın en iyi mağaza ödülünü almıştır.
Koçluğa ilgi duymaya başlayınca 212 Derece Koçluk Akademisi ile tanışarak 2021 yılında Profesyonel Koçluk Sertifika Eğitimini tamamlamıştır. Uzaktan eğitim ile Londra’da İ-To-İ Akademi tarafından uluslararası TEFL (Teaching English for Foreign Learners) sertifikasını almıştır. Eğitimine ve koçluk yolcuğuna 212 Derece Koçluk Akademi’sinde Öğrenci Koçluğu üzerine devam etmektedir.

212 Derece Koçluk Akademisi 2023