Medine Çiftçi

Medine Çiftçi

Konya Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü(1996-2000) mezunu.

2001 yılında 21 yıllık bankacılık hayatına Akbank‘ta başladı. Bankanın operasyon ve pazarlama dahil pek çok biriminde çalıştı. Daha sonra Yapı Kredi Bankasına transfer oldu. Anadolu’nun çeşitli yerlerinde şube müdürlüğü yaptı. Çalışma hayatı boyunca sahada pek çok insan ile tanışma şansı oldu ve gerek banka içi eğitimler gerekse almış olduğu özel eğitimlerle kendini geliştirdi.    .

Bu arada iş hayatı bir tarafta devam ederken iki anadal da, Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İktisat bölümü) Modern Parasal İktisat ve Bankacılık (İşletme bölümü) Yönetim Organizasyon da yüksek lisans yaptı.

Kişisel gelişim yolculuğu 2017 yılında İzgören Akademi’de devam ederek Akademide sunum teknikleri ve eğitmen uzmanlık programları eğitimlerini tamamladı.

Bibliyofil olarak kendini tanımladığı bu zaman zarfında 212 Derece Akademi’de ICF ACSTH akredite 80 saatlik Dönüşümsel Koçluk Sertifika Eğitimleri, Yönetici ve Takım Koçluğu, Enneagram ile Koçluk Educoach eğitimlerini bitirdi. Aynı zamanda ACC unvanına sahip oldu. ICF (InternationalCoachFederation) üyesi olan Medine Çiftci PCC unvan sürecine devam etmektedir.

Şu anda özellikle ilgi alanı olan PSI değerlendirici eğitimlerini tamamlamış olup, Assessment sürecinde kendini geliştirmek, Yönetici Koçluğu ve Kariyer Koçluğunda daha fazla uzmanlaşmak öncelikleri arasındadır. Bununla beraber Sosyoloji son sınıf öğrencisi olarak eğitimi devam etmektedir.

Koçluğun bireysel ve kurumsal anlamda hakettiği değere gelmesi ve yaygınlaşmasıyla beraber pek çok problemin çözüleceğine, kişilerin ve kurumların gerçek potansiyellerinin ortaya çıkacağına ve insanın kendini sürekli geliştirmesi ve yenilemesi gerektiğine inanmaktadır.

Hayattaki gelişim ve dönüşüm yolculuğu hala devam etmektedir.

^Thinking is destinity^ (TANRILAR OKULU – STEFONA D’ANNA)

Düşündüklerin kaderindir.