Filiz Uçman

Filiz Uçman

Filiz Uçman, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi (1988-1992) mezunudur. Edebiyat Fakültesi’nde eğitimine devam ederken, 1990 yılında özel bir bankada sözleşmeli memur olarak göreve başlayan Filiz Uçman; 1997 yılında yöneticiliğe adım atmış, 2004 yılından itibaren de görevine  üst düzey yönetici olarak devam etmiştir. 2019 yılında Türkiye’nin en büyük özel Bankası’nın en büyük şubelerinden birisinden Şube Müdürü olarak emekli olmuştur.

Çalışma hayatında kendisini; kişisel gelişim eğitimleri ile besleyen ve destekleyen Filiz Uçman, 2017 yılında İzgören Akademi’de, ‘’Sunum Teknikleri’’ ve Eğitmen Uzmanlık Programı’’ eğitimlerini tamamlamıştır.

2019 yılında 212 Derece Akademi’de Profesyonel koçluğa adım atmış, Akademi’de ICF ACSTH akredite 80 saatlik Dönüşümsel Koçluk Sertifika Eğitimi’ni tamamladıktan sonra, uzmanlaşma sürecinde ‘’Yönetici ve Takım Koçluğu’’, ayrıca ‘’Enneagram ile Koçluk’’ eğitimleri ile kendisini geliştirmeye devam etmiştir. 2020 yılında 212 Derece Koçluk Akademisinde Koçlukta Ustalaşma Practicum programını başarı ile tamamlayarak Transformational Master Coach unvanı almıştır. Aynı zamanda  PCC unvan alma süreci devam etmektedir.

Hayatı ve insanları sevmenin her türlü kapıyı açacağına inanan Filiz Uçman evli ve bir çocuk annesidir.