Ece Özen Akan

Ece Özen Akan

1974 Ankara doğdu. Özel Arı Lisesinde ortaokulunu ve lise 2. Sınıfına kadar okudu. Rotary’nin gençlik mübadele programı ile liseyi ABD de bitirdi. Daha sonra A.Ü. DTCF da Latin dili ve Edebiyatı bölümünü tamamladıktan sonra Atılım Üniversitesi’nde MBA yapmıştır. 1996 yılından bu yana üretimden, planlamaya, insan kaynaklarına birçok fonksiyonel alanda bir fiil çalıştı. 20 yıldan fazla yöneticilik deneyimi bulunmaktadır. Evli ve 2 çocuk annesidir.

“Dış Ticaret Eğitimi” , “Halkla İlişkiler Yöneticiliği” “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” “Eğiticinin eğitimi” “İç Kontrol Eğitimi”, ICF (International Coach Federation) tarafından akredite edilmiş bir kurumdan “Profesyonel Koçluğun Temelleri”, “İş Ortamında Koçluk”, “Usta Koçluğa Doğru İlerleme” “Yetenek bazlı mülakat teknikleri”, ”Pozitif Psikoloji Uygulamaları”, “Points of You” başlıklı eğitimlere katıldı. Aynı zamanda 212 Derece Koçluk Akademisinde, Profesyonel Koçluk Eğitimleri, Recognized Leader as Coach ve Coaching With Enneagram ve mentorluk programını tamamlayarak Transformational Master Coach unvanını almıştır. Aldığı eğitimlerle ilk başta ortağı olduğu şirketlerde kurumsal koçluk yaparak çalışmaya başlayan Ece Akan, Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından PCC unvanı almaya hak kazanmıştır. Daha sonra Koçluk eğitimi yılların birikimini harmanlayarak kurumsal hayattan özel çalışma hayatına geçiş yapmıştır. 212 Derece Koçluk Akademisinde kariyer koçluğu eğitim program liderliğini yürütmektedir.

“İnsanların mutlu olması için çalışırken kendim de mutlu oluyorum” sözleri ile tanımladığı hayatını, sosyal sorumluluk projelerinde görev alarak tamamlıyor. Ankara Emek Rotary Kulübü, ANGİKAD ( Ankara Girişimci İşkadınları ve Destekleme Derneği),  PERYÖN (Personel Yönetimi Derneği) üyesidir.

Halen Yönetici Koçluğu, Performans Koçluğu, Girişimcilik Koçluğu ve Kariyer Koçluğu yapmaktadır.