Niçin 212 Derece Koçluk Akademisinden Koçluk Eğitim Almalısınız?

Koçluk eğitimleri özverili bir süreçtir. Bu yolculukta gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarabilmek, hedeflerinize ulaşmak ve tutkularınızı keşfetmek için motivasyona, doğru bir rehberliğe ve desteğe ihtiyacınız olacak. İşte tam da bu noktada, 212 Derece Koçluk Akademisi tüm bilgi birikimi ve deneyimleri ile sizi bekliyor olacak. Koçluk ve liderlik eğitimlerinde niçin öncü ve lider bir kuruluş olduğumuzu sizlere anlatmak isteriz. Akademimizi büyüme, gelişim ve ilerlemenin tam merkezi olarak tanımlayabiliriz.

Uluslararası Akreditasyon

Akademimiz ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından onaylı Level 2 (ACTP) statüsünde koçluk eğitimleri sunmaktadır.

ICF onaylı koçluk eğitimi 212 Derece Koçluk Akademisi

ICF onaylı koçluk eğitimi 212 Derece Koçluk Akademisi

Dönüşümsel Koçluk Modeli

Dönüşümsel Koçluk Modeli; bireylerin üzerinde çalışmak istedikleri konuda doğal ve akılcı karar verme sürecini desteklemek ve gelecekte olmak istedikleri benlikleriyle bağ kurmaları üzere tasarlanmıştır. Gelecekte dönüşmek istediğimiz hâlimiz, hayallerimiz ve arzularımızı içinde barındırır. Bu durumda pozitif enerji, yaşamdan duyulan tutku ve heyecanlar mevcuttur. Bu model Kurucu Koçumuz Can Deniz Timur tarafından yazılmış olan “Dönüşüm İçin Koçluk Kitabı” nda ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

Dönüşüm İçin Koçluk Kitap

Dönüşüm İçin Koçluk Kitap

Farklı Koçluk Eğitim Programları

Akademimiz, Profesyonel Koçluk, Takım ve Yönetici Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, İş Koçluğu, Yönetici Terfi Koçluğu, Nlp ile Koçluk gibi birçok alanda farklı eğitim programları sunar. Bu programlar, farklı seviyelerde ve ihtiyaçlara göre tasarlanmıştır. Hem bireylerin kendilerini geliştirmesi, hem de koçluk becerilerini profesyonel bir şekilde kullanmayı hedefleyenler için idealdir.

Koçlukta Ustalaşma ve MasterClass Eğitimleri

Dönüşümsel Koçluk Sertifika Eğitiminin son aşaması olan bu program mentor koçluk ve üst düzey sınıf eğitimlerinden oluşmaktadır. PCC ve MCC düzeyinde profesyonel koçlardan mentor koçluk alınır. Aynı zamanda öğrenciler kurucu koçumuz Can Deniz Timur tarafından özel olarak hazırlanmış 5 MasterClass eğitimine katılır.

Niçin 212 Derece Koçluk Akademisi

Niçin 212 Derece Koçluk Akademisi

Uzman Eğitmenler

212 Derece Koçluk Akademisi, uluslararası unvanlı eğitmenleri ve interaktif öğrenme ortamı ile katılımcılara en iyisini sunmayı amaçlar. Eğitmenler kendi alanlarında uzmanlaşmış, ciddi bir deneyime sahip sertifikalı koçlardır. Program liderleri, kendi deneyimlerini, öğrendikleri en son bilgileri ve etkili koçluk tekniklerini paylaşmak için katılımcılarla merak ve tutkuyla bir araya gelir. Böylece katılımcılar güvenilir kaynaklardan öğrenme fırsatı bulur ve dünya standartlarında bir eğitim alır.

Pratik Odaklı Yaklaşım

Eğitimlerimiz bilimsel bir alt yapı ve dönüşüm ekolü temelinde, teorik bilginin özellikle pratiğe dökülmesi ve katılımcılara uygulama fırsatlarının sunulmasıyla desteklenir. Katılımcılar gerçek koçluk senaryoları ve bunların simüle edilmiş örnek olaylarla karşılaşır ve kazandıkları becerileri hemen kullanabilirler. Akademimizde uygulanan pratik odaklı yaklaşım eğitim sonrasında staj programları ile devam eder.

Mezunlara Özel Staj Programları

Akademimiz ülkemizin önde gelen üniversiteleri ile Kariyer Koçluğu programları düzenlemektedir. Böylelikle mezun öğrencilerimiz bu programlarda yer alarak koçluk saatlerini ileriye taşımaktadır.

Etkili Bir Ağ Oluşturma

Mezun öğrencilerimizin faydalandığı önemli bir avantaj, etkili ve geniş bir ağ oluşturma fırsatıdır. Akademimiz, katılımcıların birbirleriyle bağlantı kurmalarını, deneyimlerini paylaşmalarını ve birbirlerine destek olmalarını teşvik eder. Bu, hem kişisel hem de profesyonel gelişimlerini güçlendirmelerine yardımcı olur. Bunun için Akademi bünyesinde Mezunlar Topluluğu oluşturulmuştur. Bu topluluk 5 farklı komisyondan oluşur. Aşağıdaki linkten detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

212 Derece Koçluk Akademisi olarak sertifikalı ve deneyimli koçlarımız, pratik odaklı yaklaşımımız ve güçlü bir ağ oluşturma fırsatı ile katılımcılarımıza benzersiz bir öğrenme deneyimi sunuyoruz. Eğer siz de kendinizi geliştirmek, profesyonel koç olmak, liderlik becerilerinizi ilerletmek veya koçluk alanında bir kariyere adım atmak istiyorsanız, 212 Derece Koçluk Akademisi size rehberlik edebilir.

Mezun Öğrencilerimizin Yorumları – Niçin 212 Derece Koçluk Akademisini Tercih Etmelisiniz?

212 Derece Koçluk Akademisi 2023