Genel Bakış

Başarılı bir kurum kültürü için 3 önemli alana odaklanıyoruz.
1. Yöneticilerin kişisel farkındalıkları. Örneğin yönetim ve liderlik eğilimleri ve yönetsel ön yargıları fark etmeleri.
2. Yöneticilerin birlikte çalıştığı insanları fark etmeleri. Örneğin ilişkileri yönetmek, işbirliği yapmak ve diğerlerini geliştirmek gibi yetkinlikler.
3. Yöneticilerin bireyleri ve ekipleri, organizasyon hedefleri doğrultusunda hizalayabilmesi ve yüksek performans kültürü oluşturması. Örneğin uyum araması ve aynı zamanda çeşitliliği teşvik etmesi.

 

RLAC Koç Gibi Lider Eko Sistemi

212 Derece Koçluk Akademisi olarak, kurumsal vizyonu destekleyecek ve yüksek performans kültürü oluşturacak profesyonel koçluk ve eğitim programları hazırlamaktayız. İnsanın en nihai ekonomik kaynak olduğunu bilerek ve pozitif değişimi esas alarak, yönetici&lider gelişim programları ve ekip yapılandırma çalışmaları yürütmekteyiz. Amacımız koçluk temelinde üretken, verimli ve farkında eko sistemlerin inşa edilmesine yardımcı olmak. Bu anlamda “Liderlik gerçeği vizyona dönüştürme kapasitesidir” sözünü önemsiyoruz.

212 Derece

Kurumsal Alanda RLAC (Koç Gibi Lider) Eko Sistemi olarak adlandırdığımız Uluslararası Akredite ( Association For Coaching – İngiltere) bir program sunuyoruz. Bu eko sistem 3 önemli adımdan oluşuyor. Çıkış noktamız yöneticilere temel koçluk becerilerini kazandırmak. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, çalışanların öğrenme ve gelişiminin daha büyük bir kısmı iş esnasında gerçekleşiyor. Resmi eğitimler çalışanların gelişimini destekliyor ve bu masanın sadece bir ayağı. Yöneticilerin bu sürece aktif olarak katılarak çalışanları desteklemesi ise diğer bir ayağı. Bu anlamda programın ilk aşamasında yönetici ve liderlerin çalışan becerilerini geliştirmek, performansı yükseltmek, arzulanan iş değerleri ve tutumunu ortaya çıkartarak motivasyon sağlamak için kullanacakları koçluk yetkinliklerini kazandırıyoruz. Aynı zamanda yöneticilerimiz koçluğun yönetim alanında sağladığı bir çok faydayı keşfetmiş oluyor. Bu süreçlerden sonra önemli bir gözlemimiz performans görüşmelerinin ilerideki gelişimi destekleyecek şekilde tasarlanması ve iletişim kayıplarından azalan verimsizliğin azalması ve ortadan kalkması. Kurum içi bilgi paylaşımının üst seviyelere çıkması, departmanlar arası iletişim ve desteğin artması da elde ettiğimiz sonuçlar arasında.

Sağlıklı bir eko sistem için yolun başındayız… Kendi içinizde ve diğerlerinde istediğiniz yüksek performansı sağlamak, kişilerarası etkinizi istediğiniz seviyeye çekmek için duyguları akıllıca kullanmaya ihtiyacınız var. Aslında istenilen hedeflere ulaşmak ve etkili ilişkiler kurmak istiyorsanız Duygusal Zekayı geliştirmek önem kazanıyor. 2.Adımda yöneticilerimizin duygu bilimini anlamasını, kendi duygularını fark etmeleri ve yönetmesini, son olarak da duygusal olarak esnek ve çevik liderlik yapmaları için destek oluyoruz. Duygusal Zeka alanında çalışmalar yapan bilim insanı Danie Golmen, 200 den fazla şirkette yapmış olduğu araştırmalarda; her tür iş için duygusal zekanın, olağanüstü performansın ortaya çıkması adına yetenek ve teknikten iki kat daha önemli bir bilişen olduğunu ortaya koyuyor. Liderlik söz konusu olduğunda bunun her şey olduğunu söylüyor. Yöneticilerimiz bu alanda kendi geliştirerek değişim zamanlarını nasıl yöneteceğini, çatışmaları nasıl ele alacağını ve yüksek performanslı ekiplerin nasıl kurulacağını fark etmiş oluyor.

kurumsal2

RLaC Eko sisteminin bir diğer ayağı, yöneticilerin ve ekiplerin kendine özel gelişim ihtiyaçları. Bu ihtiyaçlar akut veya önceden gelen kronik problemler olabilir. Örneğin yöneticimiz görevine yeni atanmış veya yeni bir ekip kuruyor olabilir. Veya ekibin bir fonksiyonundaki aksaklığa müdahale edilmesi gerekiyor olabilir. 1-1 yönetici ve takım koçluğu çalışmaları ile  buna benzer konularda ekiplerin spesifik alanlarda gelişimine destek oluyoruz. Farklı liderlik ve ekip değerlendirme araçları ile farkındalık sağlayarak yüksek performanslı ekipler için yol haritaları oluşturuyoruz.

Kurumsal Eğitimler

Koç Gibi Lider Eğitimi, Recognized Leader as Coach

Dönüşümsel Liderlik Eğitimi

Duygusal Zeka Başarının Sırrı

Duygusal Zeka İlişki Yönetimi

Duygusal Zeka Liderlik Eğitimi

Bilinçli Farkındalık Mindfulness Eğitimi

Stres Yönetimi İçin Koçluk Eğitimi

Koçluk Hizmetleri

Yönetim Kurulu Koçluğu

1-1 Yönetici Koçluğu

Takım Koçluğu

Yeni Yönetici Koçluk Programı

Değerlendirme Araçları

Disc Liderlik Envanteri

Disc Genel Yetkinlik Envanteri

Disc Görev Uyum Envanteri

Koçluk Kültürü Oluşturmak