Kendi Hikayenizi Yazmak ve Onun Kahramanı Olmak İster Misiniz?

212 Derece Koçluk Akademisi

ICF ONAYLI KOÇLUK PROGRAMLARI

Koçluğu profesyonel düzeyde öğrenmek  için tercih edebilirsiniz. ICF LEVEL 2 – ACTP

2024 YILI ONLINE PROGRAM TAKVİMİ

Koçluk Eğitim program tarihlerimizi inceleyerek, erken kayıt fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

KOÇLUK KÜLTÜRÜ VE LİDERLİK EĞİTİMLERİ

Koç Gibi Lider Eğitimleri, Takım ve Yönetici Koçluğu.

ICF Onaylı Koçluk Eğitimleri

Profesyonel Koçluk Eğitimleri

Koçluk eğitimleri özverili bir süreçtir. Bu yolculukta gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarabilmek, hedeflerinize ulaşmak ve tutkularınızı keşfetmek için motivasyona, doğru bir rehberliğe ve desteğe ihtiyacınız olacak.

İşte tam da bu noktada, 212 Derece Koçluk Akademisi tüm bilgi birikimi ve deneyimleri ile sizi bekliyor olacak.  ICF(Uluslararası Koçluk Federasyonu) Onaylı Koçluk  Eğitimlerinde niçin öncü bir kuruluş olduğumuzu sizlere anlatmak isteriz. 21 Derece Koçluk Akademisi olarak odağımızı büyüme, gelişim ve ilerlemenin tam merkezine alıyoruz.

Akademimiz, Profesyonel Koçluk Eğitimi, Takım ve Yönetici Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, İş Koçluğu, İlişki Koçluğu, Nlp ile Koçluk gibi birçok alanda farklı eğitim programları sunar. Bu programlar, farklı seviyelerde ve ihtiyaçlara göre tasarlanmıştır. Hem bireylerin kendilerini geliştirmesi, hem de koçluk becerilerini profesyonel bir şekilde kullanmayı hedefleyenler için idealdir.

Can Deniz Timur Foto

Dönüşüm İçin Koçluk

Dönüşümsel Koçluk Modeli

 

 

Dönüşüm İçin Koçluk kitabında ortaya konulan yaklaşımlar, modeller ve araçlar uzun soluklu bir çalışmanın karşılığıdır. 212 Derece Koçluk Akademisi’nde gerçekleştirdiğimiz “Profesyonel Koçluk Programları” ve “Koç Gibi Lider” eğitimlerinden elde etmiş olduğumuz kapsamlı deneyimlerin sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Dönüşümsel Koçluk Modeli, bireyin potansiyelini en iyi şekilde ortaya çıkarmak ve en iyi hâli için birlikte çalışmak adına güçlü ve kanıtlanmış bir yaklaşıma sahiptir.

Bu kitap her bireyin dönüşüm yolculuğunu desteklemek için, “Dönüşümsel Koçluk”un tanımını, yaklaşımlarını ve koçluk sürecini ele almaktadır. Tıpkı deniz fenerinin denizcileri desteklediği gibi koçlukta danışanın nasıl desteklendiğini, ön yargısız, saygı ve güven temelinde nasıl bir koçluk ilişkisi gerçekleştirileceğini açıklamaktadır.

DISC Değerlendirme Modeli

Koçun ve Koçluk Sürecinin İleriye Taşınması

 

Başarılı bir koç olmanın temel taşlarından biri, insanlarla etkili iletişim kurabilmektir. İşte bu noktada, DISC kişilik envanteri devreye giriyor. Profesyonel koç yetiştirme programlarımızda DISC envanterini kullanarak, koçların iletişim becerilerini daha da geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.

DISC envanteri, insanların davranışlarını ve iletişim tarzlarını anlamamıza yardımcı olan kapsamlı bir araçtır. Bu envanter, dört ana kişilik tipini tanımlar. Her kişilik tipinin farklı iletişim tercihleri vardır ve bu tercihlere göre iletişim kurmak, etkili bir koç olmanın anahtarıdır.

Profesyonel koçlarımız, DISC envanterini kullanarak kendi kişilik tipini ve danışanların kişilik tiplerini belirleyebilirler. Bu sayede, koçlar, iletişimlerini danışanların ihtiyaçlarına göre uyarlayabilirler. Profesyonel koç yetiştirme programlarımızda, DISC envanterini kullanarak iletişim becerilerinizi keskinleştirin ve koçluk sürecinde daha etkili bir şekilde çalışın. Koçluk becerilerinizi geliştirmek için bize katılın ve başkalarının potansiyelini açığa çıkarmalarına yardımcı olun.

ICF onaylı koçluk eğitimi 212 Derece Koçluk Akademisi

ICF Onaylı Koçluk Eğitimi Nedir?

Aklınıza takılanlar

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Nedir?

ICF, International Coach Federation’ın kısaltmasıdır ve uluslararası alanda koçluk mesleğinin en tanınmış ve en prestijli sertifikasyon ve üyelik organizasyonlarından biridir. ICF, koçluk mesleğinin kalitesini ve bütünlüğünü artırmayı amaçlar ve bu amacını şu şekillerde gerçekleştirir.ICF sertifikası almak, belirli eğitim, deneyim ve sınav gereksinimlerini tamamlamayı içerir. ICF, koçlara üç ana sertifikasyon seviyesi sunar: Associate Certified Coach (ACC), Professional Certified Coach (PCC) ve Master Certified Coach (MCC). Her seviye için gereksinimler farklıdır.

ICF Koçluk Eğitimi Nedir?

ICF Koçluk Eğitimi, ICF tarafından akredite edilmiş veya onaylanmış koçluk eğitim programlarıdır. Bu programlar, koç adaylarını ICF’nin belirlediği profesyonel ve etik standartlara göre eğitir. ICF Koçluk Eğitimi, koçluğun temel prensiplerini, etik kurallarını ve ICF’nin tanımladığı “Temel Yetkinlikleri” öğretir.

  1. Level2 (ACTP): Seviye 2 akreditasyonu en az 125 ve en fazla 175 iletişim öğrenim saati içindir ve PCC Akredite Eğitim olarak belirlenmiştir. Seviye 2 eğitim ve öğretim programlarından mezun olanlar, yeterlilik gerekliliklerini karşılamaları halinde Seviye 2 başvuru yolunu kullanarak Profesyonel Sertifikalı Koç (PCC) Unvanına başvurabilirler.
  2. Level1: Seviye 1 akreditasyonu en az 60 en fazla 124 iletişim öğrenim saati içindir ve ACC Akredite Eğitim olarak belirlenmiştir. Seviye 1 eğitim ve öğretim programlarından mezun olanlar, sertifika gerekliliklerini karşılamaları halinde Seviye 1 başvuru yolunu kullanarak Associate Certified Coach (ACC) Unvanına başvurabilirler.

Eğer ICF sertifikası almayı düşünüyorsanız, akredite bir koçluk eğitimi programına katılmak önemlidir. Bu, sizi koçluk mesleğine hazırlamanın yanı sıra ICF sertifikasyon sürecinde gerekli eğitim saatlerini tamamlamanıza da yardımcı olacaktır.

212 Derece Koçluk Akademisi

Koçluğa Güçlü Bir Adım Atın

 

212 Derece Koçluk Akademisi olarak sertifikalı ve deneyimli koçlarımız, pratik odaklı yaklaşımımız ve güçlü bir ağ oluşturma fırsatı ile katılımcılarımıza benzersiz bir öğrenme deneyimi sunuyoruz.

Eğer siz de kendinizi geliştirmek, profesyonel koç olmak, liderlik becerilerinizi ilerletmek veya koçluk alanında bir kariyere adım atmak istiyorsanız, 212 Derece Koçluk Akademisi size rehberlik edebilir.

Kurumsal Referanslarımızı İnceleyin

Koçluğa Güçlü Bir Adım Atın

 

212 Derece Koçluk Akademisi olarak kurumsal vizyonumuz, koçluk çalışmalarımızda müşterilerimizin beklentilerini aşmak ve sürdürülebilir çözümler sunmak üzerine odaklanmıştır. Bu bağlamda, sektör lideri kuruluşlarla yürüttüğümüz koçluk projeleri, başarılarımızın ve gücümüzün en iyi yansımasıdır.

Yüksek Performanslı Koçluk Kültürü

pie chart

Koçluk Kültürü Oluşturmak

Yüksek performanslı koçluk kültürü ile işinizi dönüştürün.

goal

Koç Gibi Lider Eğitimleri

Lider ve yöneticilerinizin donanımlarını dönüştürün.

puzzle

Yönetici Koçluğu

Yönetici Koçluğu ile ölçülebilir koçluk çalışmaları sunuyoruz.

vision

DISC Değerlendirme

DISC Raporları, kendinizi ve diğer insanları daha yakından tanıyın.

212 Derece Koçluk Akademisi 2023